TEKNOLOJİ

Schneider Electric’in yaklaşık 10 yıldır yenilikçi teknolojileri tanıtmak ve sürdürülebilirlik odaklı gelişimi hızlandırmak için düzenlediği İnovasyon Zirvesi Dünya Turu, bu yıl Nisan ayında Paris’te süreci başlattı.
15.04.2024
Normal bir flaşa göre 19 kat daha geniş alana 50 kat daha yumuşak ışık yayan Star Işığı portresi özelliğine sahip yeni vivo V30 akıllı telefonunun Türkiye’de online ve fiziksel mağazalarda satışları başladı.
15.04.2024
Türk Telekom ve Kızılay arasında gerçekleştirilen iş birliğiyle, deprem bölgesindeki öğrenciler için eğitim ve teknoloji desteği devam ediyor. İlk adımı Hatay’da atılan 100. Yıl Kütüphaneleri Kahramanmaraş, Adıyaman, Osmaniye, Malatya ve Gaziantep’te yapılan açılışlarla, sekiz farklı noktada hizmet vermeye başladı. 100. Yıl Kütüphaneleri’nde yer alan sınıflarda ortaokul ve lise öğrencileri Sebit’in...
11.04.2024
Amazon Prime üyeleri Prime Gaming ayrıcalığı ile nisan ayında Fallout 76 oyunun yanı sıra Drawn: Trail of Shadows, Faraway 3: Arctic Escape, Demon's Tilt, Rose Riddle: The Fairy Tale Detective Collector's Edition, Dexter Stardust: Adventures in Outer Space, Living Legends: Fallen Sky, Vlad Circus: Descend Into Madness ve Tiny Robots...
09.04.2024
Teknolojik gelişmeler, her alanda olduğu gibi yatırımcıların da rotasını yeniden belirliyor. Popülaritesi giderek artan CeFi, DeFi ve NFT piyasalarında yapay zeka portföy yönetimi, alım satımı stratejileri ile yeni bir yaklaşım getiren marka, Türk topluluğuyla 7 Nisan’daki iftar yemeğinde piyasaların nabzını tuttu.
09.04.2024
Eaton Ülke Müdürü Yılmaz Özcan, veri merkezi sektöründe 2024 yılı için beklentileri ve trendleri hakkında bilgi verdi.
05.04.2024
Dağıtılan güç ve sıvı soğutma çözümleri, enerji verimliliğini artırmak, işletme maliyetlerini düşürmek ve mevcut alanı optimize etmek için 'Hibrit Yeşil Veri Merkezi Genişletme' projesinin zorluklarına yanıt veriyor.
03.04.2024
Salesforce ve Perakende Yapay Zeka Konseyi tarafından hazırlanan yeni bir rapor, küresel perakendecilerin mağaza içi ve çevrimiçi alışveriş deneyimlerini kişiselleştirmek ve geliştirmek için üretken yapay zekayı (Generative AI) benimsemeye istekli olduğunu ortaya koyuyor.
03.04.2024
Zyxel Group, en iyi performans gösteren yüzde 5'lik grup arasında gösterildi ve sektöründeki kıyaslama yayınına dahil edilen sadece dört şirketten biri oldu.
02.04.2024
Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformu UPT, teknolojik altyapısını güçlendirmek ve para transferi sektöründe dünya çapında sesini duyurmak için IT çalışmalarına Dijitalpark Teknokent Ataşehir yerleşkesinde devam edecek.
02.04.2024
Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, yapay zeka (AI) ve dijital ikiz teknolojileri odaklı yeniliklerle veri merkezi altyapısını güçlendiren çözümler geliştirmek üzere NVIDIA ile iş birliğine imza attı.
29.03.2024