HAKKIMIZDA

Sanayi Haber Ajansı; sanayi üretiminin ve ticaretin nabzını tutmak üzere 2022 yılı itibarıyla endüstri camiasının yakından tanıdığı deneyimli gazeteciler tarafından kurulmuş uluslararası beş dilde yayın yapan, Türkiye’nin ilk ve tek sanayi odaklı haber ajansıdır. Yayın politikasını, doğru, ilkeli, tarafsız, kamu ve özel sektörün güvenliğini ön planda tutan pozitif yaklaşım temelli üretim ekonomisi üzerine kurgulayan “Sanayi Haber Ajansı” iş dünyasının ve kamunun soluksuz olarak takip ettiği ulusal bir haber ajansı olmayı hedeflemiştir. Üretim ekonomisine katkı sağlayan sanayi, ticaret, ihracat, enerji, teknoloji, endüstri, savunma ve ekonomi gibi ortak noktası endüstri olan haberlere yer veren (SHA) Sanayi Haber Ajansı, sektör temsilcilerini uzun vadeli politika, strateji ve revizyonlardan da haberdar etmektedir.

Sektörler arasındaki iletişimi ve iş birliğini tesis etmek amacını hedeflemiş olan Ajans;  OSB, TGB, SEB, EB, STK, SİAD, SO, TO, TSO, vakıf ve büyük ölçekli sanayi kurum ve kuruluşları, AR-GE merkezleri, bankalar, finans kuruluşları, büyükelçilikler, STK’lar ile koordinasyon içerisinde çalışmaktadır. Sanayi Haber Ajansına ait olan haber siteleriyle tüm sanayi odaklı basın bültenleriniz, tanıtım yazarlarınız, duyuru metinleriniz ve habere konu olan özel içeriklerinizi yayın politikalarımız doğrultusunda www.sanayihaberajansi.com.tr, www.ekonomigundemi.com.tr ve www.savunmasanayigzetesi.com.tr ‘de anlık ve güncel yayına alınmaktadır.

Elektronik olarak yayın yapan Ekonomi Gazetesi ve Savunma Gazetelerimiz ile desteklenen ajans, yayına alınan haberleriniz kapsamında diğer ulusal ve yerel medya organları tarafından herhangi bir bedel talep etmeksizin bilgi ağının genişlemesi adına bedelsiz olarak kullanımlarına izin verilmektedir.

MİSYONUMUZ

Sanayi gündemine dair doğru ve tarafsız haberler sunmak, – Endüstri sektörünün nabzını tutmak,

-Sanayinin uluslararası yansımalarıyla ilgili fikir vermek ve gündem oluşturmak,

– Dünyadaki gelişmeler hakkında haberdarlığı artırmak,

– Sanayinin alt katmanlarıyla ilgili tarafsız bilgi sağlamak.

VİZYONUMUZ

– Sanayi gündemine yön veren bir yayın kuruluşu olmak,

– Sıklıkla takip edilen ve soluksuz okunan bir mecra olmak,

– Ulusal politikalara yön veren yayınlar yapmak,

– STK’lar, kurumlar, sanayi bölgeleri, ekonomi kuruluşları ve teknoloji geliştirme bölgeleri arasındaki iş birliğine katkı sunmak.