SANAYİ

Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret ederek OSB’de devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı. Başkan Küpeli, OSB alanının yüzde 90’ından fazlasının Odunpazarı ilçe sınırları içinde olduğunu belirterek, sanayi kuruluşlarındaki 49 bin çalışan, ihracat ve üretim gücü ile büyük bir ekonomik hacim yarattıklarını vurguladı. Küpeli,...
20.07.2024
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, Kemer açıklarında geçirdiği tekne kazası sonucunda ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
19.07.2024
Vertiv Trinergy Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS), yeni Vertiv PowerNexus çözümünün bir parçası olarak sunuluyor. Vertiv PowerBoard Switchgear ile birlikte kullanılabilen bu çözüm, daha az yer kaplayıp, daha az bakım gerektiriyor.
19.07.2024
Şanlıurfa OSB’de Yeni Dönem: Hizmet Kapasitesi Artıyor Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olarak hizmet kapasitemizi gün geçtikçe arttırıyoruz. Bölgemizin gelişimine katkı sağlayacak modern itfaiye ve işletme binamız genişleyen araç parkuru ile birlikte faaliyete geçti. Genişleyen Araç Parkuru ile Güvenli Gelecek Yeni hizmet binamız, bölgemizdeki sanayi kuruluşlarına daha hızlı ve etkin...
19.07.2024
Daha sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi yaratmak amacıyla Otokoç Otomotiv ve Plug and Play iş birliğiyle oluşturulan “Sustainability Innovation Challenge” programı kapsamında düzenlenen DemoDay’de, sürdürülebilirlik alanında yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanan yedi startup bir araya geldi.
18.07.2024
Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ni (EOSB) ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ile bir araya geldi. Ziyaret sırasında, sanayinin mevcut durumu, yürütülen çalışmalar ve gelecekteki yatırım planları hakkında değerlendirmeler yapıldı.
18.07.2024
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Başkan Vekili Bekir Sütcü, Çukurova’yı sanayi ve ticaret alanında çok daha güçlü bir konuma getirecek olan Adana Doğu Akdeniz Ana Konteynır Limanı’nın, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
18.07.2024
OSTİM Teknik Üniversitesi, Sanayi, Teknoloji ve Girişimcilik dünyasının en önemli temsilcilerinden biri olarak, deneyimli mezunlarını iş dünyasına uğurladı. İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakülteleri ile Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrenciler, hem diplomaları hem de Girişimcilik Karneleri ile geleceğe adım attı. Ahilik geleneklerinin de yaşatıldığı törende, mezunlar şed...
18.07.2024
Eksim Enerji CEO’su Arkın Akbay, yenilenebilir enerjinin gelişiminde enerji depolama ve pil teknolojilerinin oynadığı kritik role dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
17.07.2024
İstanbul, 17 Temmuz (DHA)- Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) açıkladığı Dünya Ekonomik Görünümü raporuna göre, ABD'de soğuyan faaliyetler, Avrupa'da dibe vuran büyüme ve Çin'de güçlenen tüketim ve ihracat sayesinde küresel ekonomi önümüzdeki iki yıl boyunca ılımlı büyüyecek; ancak, enflasyonda düşüş yavaşlayacak.
17.07.2024
Başkan Şadi Türk ve beraberindeki heyet, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Bakan Kacır'a yeni görevi dolayısıyla tebriklerini ileten Türk, aynı zamanda başkent Ankara'nın ve ülkenin sanayi merkezi konumundaki Organize Sanayi Bölgemizin (OSB) devam eden ve planlanan projeleri hakkında detaylı bilgi verdi.
17.07.2024