Allbatross Sigorta A.Ş ile Allbatross Emeklilik ve Hayat A.Ş’nin kuruluşu

Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş, Allbatross Sigorta A.Ş ile Allbatross Emeklilik ve Hayat A.Ş’nin kuruluşuna ilişkin bilgilendirme yaptı.

Allbatross Sigorta A.Ş ile Allbatross Emeklilik ve Hayat A.Ş’nin kuruluşu
Yayınlama: 03.10.2023
0
A+
A-

Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret A.Ş, Allbatross Sigorta A.Ş ile Allbatross Emeklilik ve Hayat A.Ş'nin kuruluşuna ilişkin bilgilendirme yaptı. 

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

''Şirketimizin sermayesinde yüzde 35 oranında paya sahip olduğu Allbatross Sigorta A.Ş'nin 435.000.000 TL'lik başlangıç sermayesiyle kuruluşu Ticaret Bakanlığı tarafından izin verilmiş ve İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından şirketin kuruluş tescili gerçekleşmiştir. Ayrıca, kuruluşu yapılan Allbatross Sigorta A.Ş'nin bireysel emeklilik branşı dışında faaliyet ruhsatı alınmış bulunan tüm faaliyet alanlarında sigorta faaliyeti yürütebileceği göz önünde bulundurularak, 04.09.2023 tarih ve 2023/19 nolu yönetim kurulu kararıyla iştirak edilmesi kararlaştırılan Allbatross Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi ünvanlı şirketin kuruluşundan ve söz konusu şirkete iştirak edilmesinden, 03.10.2023 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantımızla vazgeçilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.''


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.