Altun: “Terör nereden gelirse gelsin mücadeleye devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınayarak, terörün nereden gelirse gelsin mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Altun: “Terör nereden gelirse gelsin mücadeleye devam edeceğiz”
Yayınlama: 06.10.2023
5
A+
A-

Türkiye'nin komşu ülkelere sığınan terör gruplarının saldırılarına uğramaya devam ettiğini belirten Altun, Ankara'da yaşanan son terör saldırısının amacına ulaşamadığını bildirdi.

Altun yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelenin onları umutsuz saldırılara ittiğini hatırlatarak, terörün nereden gelirse gelsin mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Tehditlerine boyun eğmeyeceklerini ve güvenlikten taviz verilmeyeceğini ifade eden Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sık sık söylediği gibi, bir gece ansızın kapınızı çalabiliriz. Kararlılığımızı sınamaya cesaret edenler, geçmişte uğraştığımız kişilerin kaderiyle yüzleşecek. Saklanabilecekleri her yerde onları takip edeceğimize söz veriyoruz. Müttefiklerimizden ve ortaklarımızdan PKK'yı ve bölgedeki uzantılarını oldukları gibi görmelerini ve desteklerini sona erdirmelerini bekliyor ve çağırıyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın dediği gibi iyi terörist yoktur. Bir terör örgütüyle diğer bir terör örgütüyle mücadele edemezsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Müttefiklerin terörle mücadelesinin en iyi yolunun Türkiye ile yakın koordinasyon ve iş birliğinden geçmekte olduğunu söyleyen Altun, “Biz bu bölgede terörden çok acı çektik, çok şey öğrendik. Bu gruplara stratejik nedenlerle yardım ve yataklık etmek tam anlamıyla devasa bir budalalıktır.” ifadelerini kullandı.

Altun, Ankara'daki terör saldırısını kınayarak yaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletti. Altun, teröristlere mesaj olarak “Size adaleti getirene kadar dinlenmeyeceğiz. Müttefiklerimize, terör gruplarını destekleme yönündeki yanlış politikanıza son verin.” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.