Bakan Şimşek’ten rezerv açıklaması! ‘Londra’da çok verimli toplantılar yaptık’

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimine devam edeceğiz. dedi. Öte yandan Bakan Şimşek, Londra’da çok verimli toplantılar yaptılarını dile getirdi.

Bakan Şimşek’ten rezerv açıklaması! ‘Londra’da çok verimli toplantılar yaptık’
Yayınlama: 06.10.2023
6
A+
A-

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Şimşek, “Piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimine devam edeceğiz. 29 Eylül’de brüt döviz rezervleri haftalık 3,3 milyar dolar gerileyerek 122,2 milyar dolar oldu. Bu gelişmede altın fiyatları ile swap işlemlerinin etkili olduğu görülüyor. Söz konusu dönemde yurtiçi swap stoku 2,2 milyar dolar azalırken, altın fiyatındaki gerilemenin etkisi ise 1,1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Ülkemize ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu çerçevede Londra’da çok verimli toplantılar yaptık.” ifadelerini kullandı.

Piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimine devam edeceğiz.

29 Eylül’de brüt döviz rezervleri haftalık 3,3 milyar dolar gerileyerek 122,2 milyar dolar oldu. Bu gelişmede altın fiyatları ile swap işlemlerinin etkili olduğu görülüyor. Söz konusu dönemde… https://t.co/mhcbxiCAlB

— Mehmet Simsek (@memetsimsek) October 6, 2023

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.