Başkan Gürkan: “Memleketinizin insanları sizlerle gurur duyuyor”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ beraberinde A Milli Voleybol Takımı oyuncularından Melisa Teressa Vargas Abreu ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Başkan Gürkan: “Memleketinizin insanları sizlerle gurur duyuyor”
Yayınlama: 10.10.2023
4
A+
A-

Ziyarete Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Voleybolun ülkemizdeki gelişimine vermiş olduğu katkılardan dolayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile her fırsatta kendisini Malatyalı olarak gördüğünü ifade eden Melisa Vargas’a Malatya’nın tanıtımına katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından onur belgesi takdim edildi.

A Milli Formayla Milletler Ligi ve Avrupa Voleybol Şampiyonasındaki başarılı performansı ile Türkiye’nin şampiyonluğa ulaşmasında büyük katkılar sağlayan Melisa Vargas Malatya’da çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

Gürkan: Memleketinizin insanları sizlerle gurur duyuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Malatya’nın ve ülkemizin Milli gururunu Malatya’da ağırlamaktan, misafir etmekten büyük bir onur duymaktayım. Voleybol Federasyon Başkanımızın şahsında hemşerimiz Vargas ve değerli sporcularımızın ülkemize yaşatmış oldukları gururdan dolayı hemşerilerim ve milletimiz adına kendilerine müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Voleybol Federasyonu Başkanımız başarıyı kendisine şiar edinmiş bir insan. Yapmış olduğu çalışmaları yakinen takip etmekteyim. Milletimizin başarıya susamışlık noktasında değerli hemşerimiz medarı iftarımız Akif Üstündağ gerçekten gecesini gündüzüne katmış, voleybolcularımızın Türkiye’de, Avrupa’da ve Dünya’da başarılı olmaları için gecesini gündüzüne katarak yoğun bir çalışma içerisinde olmuştur. Bizlere bu güzel gururu yaşattıkları için hem hemşerilerim adına hem de milletimiz adına kendilerine teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Üstündağ: Bizler sizlerle var olduk

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şunları söyledi:

“Sizlerle burada buluşmanın heyecanını ve gururunu yaşıyorum. 6 Şubat’ta yaşamış olduğumuz bu deprem felaketinden kendi memleketim olan Malatya’nın da ağır bir hasar aldığını, ağır bir kayıp yaşadığını diğer 11 ilde yaşadığımız gibi burada da yaşadık. Ben bizzat bunu yaşadım.  Selahattin Başkanım, aslında ben ‘Selahattin Abi’ diyorum. Kendisi bu şehre çok şey kattı. Güzel hizmetler verdi ve uzun süredir de bu hizmetleri vermeye devam ediyor. Gerek Battalgazi Belediye Başkanlığında gerekse de Büyükşehir Belediye Başkanlığında maç öncesi ve sonrasında bizleri hiç yalnız bırakmadı. Başkanımızın da işi zor ama biz Malatyalılar olarak Başkanımızın yanında olmalıyız ve yardımcı olmalıyız. Taşın altına değil elimizi gövdemizi koyarak, bu şehri bir an evvel ayağa kaldırmalıyız. Artık dün yok, bugün ve yarın var. Bu günümüzü ve yarınımızı iyi inşa etmeliyiz. Güzel işler yapmalıyız. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Bizler sizlerle var olduk, sizlerle var olmaya devam edeceğiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlerle gurur duymaya da devam edeceğiz. Bugün sizlerle beraber olmaktan da ayrıca gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.”

Vargas: Malatya’da olduğum için çok mutluyum

Malatya’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Melisa Vargas “Malatya’da olduğum için çok mutluyum. Bana yaşattığınız mutluluk için ve bana yaşattığınız bu sıcak karşılama için sizlere çok teşekkür ederim. Umuyorum ki Malatya’da çok çabuk bir şekilde eski güzelliğine kavuşur ve yaralarını sarar. Biz hepimiz bir aileyiz, hep birlikteyiz ve Malatya için bir aradayız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gürkan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Melisa Vargas’a çeşitli hediyeler takdim etti. Melisa Vargas ise Başkan Gürkan’a A Milli takım formasını hediye etti. 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.