Binance Türkiye CEO’su Dönmez: “Kısa vadede tamamen yasal mevzuata odaklandık”

Binance Türkiye CEO’su Mücahit Dönmez, kısa süre içinde çıkması beklenen kripto varlıklara yönelik yeni yasaya hazır olduklarını açıkladı.

Binance Türkiye CEO’su Dönmez: “Kısa vadede tamamen yasal mevzuata odaklandık”
Yayınlama: 28.02.2024
4
A+
A-

Binance Türkiye CEO'su Mücahit Dönmez, Türkiye’de 3 yılı aşkın süredir faaliyette olduklarını ve kesintisiz yürüttükleri uyum çalışmaları sayesinde yeni kripto varlık yasasına hazır olduklarını kaydetti. Dönmez, “Yasanın çıkmasını takiben lisans başvuru sürecimizi derhal başlatarak, en kısa sürede lisans almayı hedefliyoruz.” dedi.

Binance Türkiye'nin sektördeki güvenlik ve düzenleme konusundaki zorluklara karşı hazırlıklı olduğunu belirten Dönmez, yasalara uyumlu şekilde faaliyet göstererek bu problemleri fırsata dönüştürmek istediklerini vurguladı.

Dönmez ayrıca, Binance Türkiye'nin yıl içinde kullanıcılarına sürprizler hazırladığını ve kullanıcıların olmasını istediği tüm ürün ve servislerin hayata geçirileceğini de müjdeledi.

Binance Türkiye CEO'su Mücahit Dönmez, kısa süre içinde çıkması beklenen kripto varlıklara yönelik yeni yasaya hazır olduklarını açıkladı. Dönmez, yasanın çıkmasını takiben Binance Türkiye'nin lisans başvurusunu en kısa sürede tamamlayarak lisanslı bir firma olarak faaliyetlerine devam etmeyi planladıklarını söyledi.

Dönmez, yaptığı açıklamada “Kısa vadede tamamen mevzuata odaklanmış durumdayız. Bildiğiniz gibi kısa süre içinde bir mevzuat gelecek ve bir tam lisanslama rejimi söz konusu olacak. Bütün kripto varlık hizmet sağlayıcılar için biz kısa sürede lisans başvurumuzu tamamlayıp lisanslı bir firma olarak faaliyetlerimize devam etme arzusu içindeyiz. Bütün odak noktamızı bu oluşturuyor.” dedi.

Binance Türkiye güvenlik ve düzenleme için güçlü altyapısına güveniyor

Sektördeki en büyük zorlukların güvenlik ve düzenleyici çerçeve eksikliği olduğunu vurgulayan Dönmez, güven bunalımını aşmak için gerekli reflekslere sahip olduklarını ve mevzuata uygun şekilde faaliyet göstererek bu sorunu fırsata dönüştüreceklerini belirtti.

Uzun vadede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrası için de kullanıcılar için güvenli bir platform olmaya devam etmeyi hedeflediklerini belirten Binance Türkiye CEO’su Mücahit Dönmez, “Kullanıcıların güvenine de layık olmaya devam etmek arzusu içindeyiz. Bunun için de sürekli olarak kendimizi güncellemek, teknoloji yatırımlarımızı yapmak ve kullanıcıların korunmasını ana stratejimiz olarak belirledik.” dedi.

Geçtiğimiz yıl İSO 27001 ve 27701 sertifikalarını alarak Binance Türkiye altyapısını güçlendirdiğini aktaran Dönmez, bu sertifikaların lisans alma süreci için bir prova niteliğinde olduğunu ve bu hazırlığın kendilerine avantaj sağlayacağını belirterek, teknoloji ve insan kaynaklarına yatırımlarını sürdüreceklerini söyledi.

Binance Türkiye'den kullanıcılara müjde

Dönmez, Binance Türkiye'nin yıl içinde kullanıcılarına sürprizler hazırladığını da açıkladı. Dönmez, “Bu yıl, kullanıcıların olmasını istediği ne özellik varsa Binance Türkiye'de hayata geçireceğiz.” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.