Bodrum Mumcular’da içme suyu çalışması

Muğla Büyükşehir Belediyesinin Bodrum Mumcular Mahallesinde başlattığı ve bölgeye günlük 5 bin kişiye yetebilecek miktarda ek su sağlanması planlanan çalışma devam ediyor. Bölgede süren çalışmaların ardından sıcak asfalt dökülecek ve üst yapı çalışması yapılacak.

Bodrum Mumcular’da içme suyu çalışması
Yayınlama: 10.10.2023
7
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü İl genelinde sürdürdüğü ek su sağlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekipler son olarak Bodrum’un Mumcular Mahallesinde başlattığı çalışma ile bölgeye günlük ek bin 100 ton su sağlayacak.

5 bin kişiye ek su sağlanacak çalışmanın ardından bölgede sıcak asfalt çalışması yapılacak

Mumcular Mahallesinde başlatılan proje ile bölgeye bin 700 metre içme suyu hattı ve 725 metre de hat yenileme çalışması yapılacak. Bunun yanı sıra çalışma kapsamında mevcut hatların çapı büyütülerek basınç düzenlemesi yapılacak ve böylelikle içme suyu kaynaklarından mahalleye daha fazla su verilecek. En geç Ekim ayının sonunda tamamlanarak Bodrum’lu vatandaşların hizmetine sunulması beklenene projenin ardından kazı yapılan bölgede sıcak asfalt çalışması ve üst yapı düzenlemeleri yapılacak.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.