Büyükşehirden “taş mastik” asfalt çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin önemli ana arterlerinden biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda taş mastik aşınma tabakası serimi olan sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek.

Büyükşehirden “taş mastik” asfalt çalışması
Yayınlama: 09.10.2023
4
A+
A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘yol medeniyettir’ anlayışı kapsamında, Kayserili vatandaşlara güvenli, hızlı ve konforlu ulaşım sağlamaya devam ediyor.

Şehrin önemli ana arterlerinden Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda geçtiğimiz yıl yol genişletme ve şerit düzenleme çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışma ile güzergâh boyunca devam eden ve mevcutta ortalama 4 metre genişliğe sahip refüj 1 metreye düşürülerek, orta refüj alanı yola katılarak, geliş ve gidiş yönlerinde ilave birer şerit kazanılmıştı.

Ekipler tarafından, gün içerisine binlerce aracın geçiş yaptığı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda taş mastik aşınma tabakası serimi olan sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilecek.

Bu çalışma ile kış aylarına gelmeden önce güvenli ve konforlu ulaşım altyapısının teşkil edilmesi, farklı dönemlerde atılan asfaltların birleştirilmesi sağlanarak yolun düzenli hale getirilmesi, yoldaki mevcut asfaltın ekonomik ömrünün artırılması amaçlanıyor.

Çalışmalar sırasında trafik akışının sağlanması için gerekli yatay ve düşey işaretlemeler yapılarak, çalışmalar esnasında oluşabilecek çevresel sorunlara yönelik gerekli tüm tedbirler alınacak. Bu çerçevede sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önem arz ediyor.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.