Dışişleri Bakanlığı: “Sivil can kayıplarını şiddetle kınıyoruz”

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail-Filistin gerilimindeki son gelişmelere ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada bölgede sükunetin bir an önce yeniden tesis edilmesine büyük önem verildiği ve sivil can kayıplarının şiddetle kınandığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı: “Sivil can kayıplarını şiddetle kınıyoruz”
Yayınlama: 07.10.2023
2
A+
A-

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İsrail ve Filistin’de yaşanan şiddet ve gerilimin derin bir endişeyle karşılandığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Bölgede sükunetin bir an önce yeniden tesis edilmesine büyük önem veriyor, sivil can kayıplarını şiddetle kınıyoruz. Şiddet eylemlerinin ve buna bağlı tırmanmaların kimseye bir fayda sağlamayacağını vurguluyor, tarafları itidalle hareket etmeye ve fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz. Söz konusu gelişmelerin daha fazla tırmanmadan ve daha geniş bir alana yayılmadan kontrol altına alınabilmesini teminen, Türkiye olarak elimizden gelen katkıyı sağlamaya daima hazırız.”

İlgili taraflarla temasların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada  “Bu üzücü gelişmeler, iki devletli çözüm vizyonunun önemini bir kez daha göstermektedir. Tarafları, güç kullanmaktan vazgeçerek, bu vizyon doğrultusunda, daha fazla gecikmeksizin kalıcı çözüm için çalışmaya davet ediyoruz.” denildi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.