Dünyaca ünlü dil öğrenme çözümleri şirketi, Türkiye’de yapılan İK kongresine katıldı

İnsan kaynakları, eğitim ve gelişim odaklarında çalışan profesyonelleri bir araya getiren ve Türkiye’nin önde gelen insan kaynakları buluşmalarından PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi 4-5 Ekim’de gerçekleştirildi. Kurumsal dil öğrenme çözümleriyle, şirketleri en iyi yetenekleri işe alma, geliştirme ve elde tutma konularında destekleyen dünyaca ünlü eğitim çözümleri şirketi Pearson da, gümüş sponsoru olduğu etkinlikte bu kavramların önemine değinerek çözümleri hakkında bilgi verdi.

Dünyaca ünlü dil öğrenme çözümleri şirketi, Türkiye’de yapılan İK kongresine katıldı
Yayınlama: 05.10.2023
1
A+
A-

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerini paylaşan Pearson Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Kurumsal Direktörü Ali Elsabban, “Bugünün hızla gelişen kurumsal ortamında, özellikle de çalışanların yüzde 94’ünün, mesleki gelişimlerini ve eğitimlerini destekleyen bir işverene bağlı olduklarını söyledikleri bir dönemde, şirketler için çalışanlarına yatırım yapmak, sürdürülebilir başarının anahtarı olarak konumlanıyor. Türkiye’deki şirketler artık gelecekte kullanılacak becerileri geliştirerek, modern işyeri zorluklarının üstesinden gelmeye hazır, yetkin bir işgücü geliştirebileceklerini anlıyor” dedi.

 TÜRKİYE’DEKİ 10 ÇALIŞANDAN 9’U YENİ BECERİLER KAZANMAYA HAZIR

 PwC Türkiye’nin Umutlar ve Korkular raporunda ise Türkiye’deki 10 çalışandan yaklaşık 9’unun, gelecekte çalışmaya devam edebilmek için yeni beceriler kazanmaya, beceri geliştirmeye ve hatta tamamen yeniden eğitim görmeye hazır olduklarını ifade ettiği tespit edildi. Bu rakamın küresel işgücü ortalamasına kıyasla daha yüksek olduğunu kaydeden Elsabban, “Kuruluşların yüzde 93’ünün çalışanlarını tutma konusunda endişeli olduğu göz önüne alındığında, uluslararası işleri yürütmek için çok kritik bir araç olan dil öğreniminin, şirketlere yetenekleri işe alma ve geliştirme, iletişimi güçlendirme, kapsayıcılık ve refah kültürünü geliştirme konusunda güç verebileceğini düşünüyoruz. PERYÖN tarafından düzenlenen bu kongre, Pearson olarak geliştirdiğimiz kapsamlı kişiselleştirilmiş öğrenme çözümlerini sergilemek ve teşvik etmek için uygun bir ortam sağladı” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.