Elektrikli ve hibrit araçlar için Çevre Dostu Kasko ürünü hizmete sunuldu

Sompo Sigorta, doğaya saygılı sigortacılık anlayışı kapsamında elektrikli ve hibrit araçların bataryalarını teminat altına alan Çevre Dostu Kasko ürününü müşterilerine sundu.

Elektrikli ve hibrit araçlar için Çevre Dostu Kasko ürünü hizmete sunuldu
Yayınlama: 05.10.2023
15
A+
A-

Sigorta sektörünün sürdürülebilir poliçeleriyle fark yaratan şirketi Sompo Sigorta, elektrikli ve hibrit araçlara özel olarak Çevre Dostu Kasko ürününü hayata geçirdi. Çevre Dostu Kasko ürünü ile elektrikli ve hibrit araçlarda standart kaskoya ek olarak aracın batarya veya pili için de teminat sağlanıyor.

“İklim değişikliğiyle mücadeleye katkı”

Sompo Sigorta’nın müşterilerine yenilikçi ürünler sunarak sektörde sürdürülebilirlik alanında örnek oluşturmayı hedeflediğini belirten Sompo Sigorta Bireysel Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan, şöyle konuştu:

“İklim değişikliği hepimizin günden güne sonuçlarını daha net gördüğü önemli bir sorun olmaya devam ediyor. ABD Enerji Bakanlığı'nın 2021 yılında yayınladığı rapora göre tüm dünyada taşıtlar her yıl neredeyse 1,5 milyar metrik ton sera gazı salımına neden oluyor. Bu da iklim değişikliğiyle mücadelede elektrikli ve hibrit araçlara yönelmenin önemli bir fark yaratacağını gösteriyor. Sompo Sigorta olarak ‘Yerküreye Saygı’ anlayışıyla sürdürülebilirlik faaliyetlerine katkı sunmak için çalışıyoruz.”

“Bir sonraki adım elektrikli araç şarj istasyonları”

Yeni kasko ürününün yakın gelecekte daha sık göreceğimiz doğa dostu elektrikli araçları hedeflediğini belirten Ataman Kalkan, “İklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir yer tutan elektrikli ve hibrit araçları güvence altına alarak teşvik edecek yeni bir kasko ürününü müşterilerimize sunuyoruz. Çevre Dostu Kasko ürünümüzle kapsadığımız birçok farklı teminatın yanı sıra; elektrikli ve hibrit araçların bataryaları için de teminat sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Çevre Dostu Kasko ürünümüzün kapsamını genişletecek yeni ek teminat içeriklerinin de hazırlığı içerisindeyiz. Gezegenimizin geleceği için yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.