Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin küçük çiftçiye yönelik desteği sürüyor

Kırsal Kalkınma Projeleri ile Türkiye’ye yeni örnekler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin, Çifteler ilçesi ve mahallelerinde faaliyet gösteren küçük çiftçiye yönelik canlı hayvan desteği projesinde hak sahipleri, noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin küçük çiftçiye yönelik desteği sürüyor
Yayınlama: 06.10.2023
22
A+
A-

Küçükbaş Yetiştiriciliği Destekleme ve Yayma Projesi kapsamında Çifteler ESMEK Eğitim Merkezi bahçesinde noter huzurunda kura çekim töreni düzenlendi.

Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, meclis üyeleri, Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcıları Deniz Kaplan, Senem Ekinci ve Metin Bükülmez, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek, muhtarlar, hayvan üreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Büyükerşen, “Bizler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak ‘Milli ekonominin temeli tarımdır’ diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, köylümüzü gerçek anlamda milletimizin efendisi yapabilmek için tüm imkanlarımızı zorlayacağız. Size bunun sözünü veriyorum. Sözlerimi bitirmeden önce sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. Bugün kura çekimi sonrası hayvanları almaya hak kazanan çiftçimize yemlik dağıtımımız da olacak. Şu an ihale sürecimiz devam ediyor. Arkadaşlarım en kısa sürede yemliklerinizi de sizlere ulaştıracak. Kura çekiminin hayırlı olmasını diliyor, hayvanlara gözünüz gibi bakacağınızı biliyorum.” dedi.

25 küçük çiftçiye toplam 275 küçükbaş hayvan desteğinin sağlandığı ve hak sahiplerinin belirlendiği kura çekimi sırasında çiftçiler büyük heyecan yaşadı. Kendilerine çıkan kura sonrası büyük sevinç yaşayan çiftçiler verilen destek nedeniyle Başkan Büyükerşen’e teşekkür ederek, “Üretime devam” sözü verdi.

Kadın çiftçilerin destek başvurusu yaptığı kura çekiminde, kadınların çoğunlukla hak kazananlar arasında yer alması yüzleri güldürürken tören çektirilen fotoğraflarla sona erdi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.