Gayrettepe’de çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Gayrettepe’de bir işletmede çıkan yangınla ilgili olarak adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Gayrettepe’de çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı
Yayınlama: 02.04.2024
2
A+
A-

Tunç, İstanbul’un Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesindeki bir işletmede çıkan yangınla ilgili olarak adli soruşturma başlatıldığını ve  5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini bildirdi.

Bakan Tunç, çıkan yangınla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını ve 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini belirtti. Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “İş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.” dedi.

İşyerinde çıkan yangınla ilgili toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini açıklayan Bakan Tunç, şunları söyledi:

“Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir.”


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.