“Geleceğin Sanayi Kenti” kadın istihdamı konusunda fark yaratıyor!

2022 Yılı Başkent Organize Sanayi Bölgesi faaliyet planına göre 400 firmada 19.490 kişi istihdam edilmektedir. Bölgemizdeki istihdamın yaklaşık %30’unu kadınlar oluşturmaktadır. Bu payı artırmak için önemli bir adım attık.

“Geleceğin Sanayi Kenti” kadın istihdamı konusunda fark yaratıyor!
Yayınlama: 04.10.2023
19
A+
A-

Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Hibe Programı kapsamında, Başkent Sanayicileri Derneği (BASAD)’nin proje başvuru sahibi olduğu “Sanayide NEET Kadınlar Projesi” desteklenmeye hak kazandı.

Ankara’da 18-29 yaş grubunda ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) genç kadınların CNC, endüstriyel otomasyon ve kaynakçılık alanında alacağı mesleki eğitim yoluyla sanayideki istihdam paylarını artırmayı amaçlıyor.  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polatlı Belediyesi, İŞKUR, Başkent OSB, Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB Teknik Bilimler MYO, Başkent OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve ANGİKAD iş birliği ile gerçekleştirilecek olan proje örnek bir istihdam modeli olması amaçlanmaktadır.

Projeye ilişkin yapılan açıklamada “Başkent OSB olarak,  “Sanayide NEET Kadınlar Projesi”nin Başkent OSB’de uygulanması için bizlere fırsat yaratan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı’na teşekkür ederiz” diye belirtildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.