Hayvanları koruma günü’nde sahiplendirmenin önemine dikkat çekildi

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Beylikdüzü Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenlendi.

Hayvanları koruma günü’nde sahiplendirmenin önemine dikkat çekildi
Yayınlama: 04.10.2023
1
A+
A-

İlçedeki ilk ve anaokullarında eğitim gören yüzlerce öğrencinin katıldığı etkinlikte minikler, can dostlarıyla bir araya geldi. Programda, hayvan sahiplenmenin önemine dikkat çeken Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Biz Beylikdüzü Aklı’yla bu kentteki her canlıya hizmet etmek için yola çıkmış bir ekibiz. Bir kez daha bu süreçte yer alan yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında farkındalık etkinlikleri düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu yıl da ilçedeki okullarda okuyan öğrencileri can dostlarıyla buluşturdu. Beylikdüzü Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin yanı sıra yüzlerce öğrenci katıldı. Can dostlarıyla bir araya gelen öğrenciler, onları yakından tanıma fırsatı bulurken yanlarında getirdikleri mamaları da müdürlük çalışanlarına teslim etti. Can dostlarını ziyaret eden öğrenciler alanda bulunan Beylikdüzü Belediyesi Gezici Kütüphanesini ziyaret ederek mandala boyama etkinliğine katıldı. Eğlenceli vakit geçiren çocuklar, can dostlarıyla unutulmaz bir gün geçirdi.

“Bizim mücadelemize ortak olduğunuz için teşekkür ederim”

Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tunçel ise hayvan sevgisinin önemine vurgu yaparak, “Bu dünyada can dostlarımız ile birlikte yaşıyoruz. Hepimiz bir bütünüz.  O yüzden farkındalık çok önemli. Bu konunun farkındalığını hep beraber yaşayalım, genç kardeşlerimiz de can dostlarımızı görsünler, tanısınlar diye bir araya geldik. Geldiğiniz ve bizim mücadelemize ortak olduğunuz için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.