Hollanda Büyükelçisi Wijnands Başkan Soyer’i ziyaret etti

Hollanda Büyükelçisi Joep Wijnands ve beraberindeki heyet İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.

Hollanda Büyükelçisi Wijnands Başkan Soyer’i ziyaret etti
Yayınlama: 03.10.2023
1
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2-5 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Hollanda Günleri ve çeşitli etkinlikler için kente gelen Hollanda Büyükelçisi Joep Wijnands ile beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Buluşmada tarım başta olmak üzere; kültür, ekonomi, iklim krizi ve su yönetimi ile ilgili konular görüşüldü.

Başkan Soyer: “Hollanda'daki tarım doçentleriyle iletişime geçmek isteriz”

İzmir'in işbirliği potansiyelinin güçlü olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “2026'da Botanik EXPO'yu düzenliyoruz. İlk deneyim olacak. Hollanda'nın desteği, rehberliği ve tecrübe birikimden yararlanmak isteriz. Tarım Okulu açıyoruz. Tarımda bilinçliliğin artmasını istiyoruz. Hollanda'daki tarım hocalarıyla iletişime geçmek isteriz. Türkiye de bir tarım ülkesi. Tarımda üretimi kendi bölgemizde planlayabiliyoruz. Su kriziyle karşı karşıyayız. Su artık daha derinden çıkıyor” dedi. Fuarlar konusunda da işbirlikleri olabileceğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, bisiklet kullanımına ağırlık verdiklerini ifade etti.

Wijnands: “Sizinle işbirliğine hazırız”

Türkiye ile ilişkilerine çok önem verdiklerini ifade eden Hollanda Büyükelçisi Joep Wijnands, “Özellikle tarım, kültür ve ekonomide birlikte çalışmalıyız. Su yönetimi ve iklim krizi konuları bizim de önem verdiğimiz Hollanda'nın güçlü olduğu konular. Sizinle iş birliğine hazırız” dedi.

Wijnands, Başkan Soyer'in bisiklet kullanımını yaygınlaştırması nedeniyle kendisine teşekkür etti. 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.