İHRACAT

İvedik OSB, Türkiye'nin dış ticaret potansiyelini artırmak ve Afrika ile olan ticaret ilişkilerini güçlendirmek amacıyla önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. İvedik OSB ve Teknopark Ankara'nın katkılarıyla düzenlenen "Büyük Ankara İhracat ve Ekonomi Buluşması", WCForum'un organizasyonuyla gerçekleşti. Etkinliğe, Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, WCForum Başkanı Utku Bengisu, WCI Forum...
07.06.2024
Bu değerler aylık olarak yüzde 5,6; yılbaşından bu yana ise yüzde 2,7 oranında bir gerilemeye işaret ediyor. Bu tablonun ortaya çıkmasındaki en önemli etkenler ise en başta artan maliyet baskısı nedeniyle özellikle bölge ihracatının lokomotifi olan yaş meyve sebze sektöründe rekabetçi fiyat avantajının kaybı yanında önemli pazarlarımız mahiyetindeki Avrupa Ülkeleri’ne...
06.04.2024
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'li senatörler Jeanne Shaheen ve Chris Murphy ile bir araya geldi.
20.02.2024
İngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), FBI ve Europol ile birlikte kişi ve kurumların görsel ve verilerini çalarak şantaj yapan dünyanın en büyük siber suç organizasyonu Lockbit’i operasyonla çökertti.
20.02.2024
Rusya’da hapishanede ölen Rus muhalif lider Aleksey Navalni’nin eşi Yulia’ya ait olan X hesabı, platformun kurallarını ihlal ettiği için askıya alındı.
20.02.2024
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi temaslarını sürdürdüğü Slovakya’da Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Denisa Sakova ile heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi.
20.02.2024
Slovakya’da resmi temaslarını sürdüren Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi Kurucu Deklarasyonu’nu imzaladı.
20.02.2024
Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve beraberindeki heyet, İspanya Hava ve Uzay Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Javier Salto Martinez-Avial’in resmî davetlisi olarak İspanya’ya gitti.
20.02.2024
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Gazzeli çocukların yetersiz beslenme sebebiyle hayatlarının tehlikede olduğuna dair uyarı yaptı. UNICEF, özellikle Gazze’nin kuzeyinde yaşı 2’den küçük her 6 çocuktan birinin tehlikeli şekilde yetersiz beslendiğine dikkat çekti.
20.02.2024
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Slovakya’nın başkenti Bratislava’da Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Denisa Sakova ile birlikte Türkiye-Slovakya İş Forumu kapsamında iki ülke iş dünyasının temsilcileriyle görüştü.
20.02.2024
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün Harkiv’de Ukrayna ordusunun konuşlandığı bölgelere yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu. Cephede bazı bölgelerde durumun oldukça zorlu olduğuna dikkat çeken Zelenski, “Ukrayna'ya yapılan yardımlardaki gecikmelerden faydalanıyorlar” dedi.
20.02.2024