İmamoğlu: “İstanbul, hayal gücümüze, kalıcı ortaklıklarımıza ilham versin”

Dünyanın mega şehirlerinin belediye başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kolombiya’nın Başkenti Bogota Belediye Başkanı Claudia Lopez’in ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya geldi.

İmamoğlu: “İstanbul, hayal gücümüze, kalıcı ortaklıklarımıza ilham versin”
Yayınlama: 07.10.2023
3
A+
A-

Aralarında New York, Lima, Bogota, Paris, Lahore, Buenos Aires, Sao Paulo, Guangzhou, Ho Chi Minh City, Ahmedabad, Dhaka, Floransa, Ramallah ve Barselona gibi önemli kentleri yöneten belediye başkanları, yarın, Artİstanbul Feshane’de düzenlenecek, “Mega Şehirler Zirvesi” öncesinde İmamoğlu’nun konuğu oldu.

“İstanbul her zaman direnişin ve ilerlemenin sembolü olmuştur”

İmamoğlu, Ortaköy’de, muhteşem Boğaz manzarası eşliğinde bir araya geldiği mevkidaşlarına kısa bir hoş geldin konuşması yaptı. İBB Başkanı olarak dünyanın mega kentlerini yöneten mevkidaşlarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, “İki kıtada, Doğu'nun Batı ile buluştuğu bir şehir olan İstanbul, sadece bir şehir değil, çeşitliliğin gücünün ve kültürlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan sonsuz olasılıkların canlı bir örneğidir. İstanbul, her zaman direnişin ve ilerlemenin sembolü olmuştur. Tarihi çeşitlilik içinde, birliğin gücünün kanıtıdır” dedi.

“Birlikte daha fazlasını başarabileceğimize gerçekten inanıyorum”

“Buradaki varlığınız bizim için çok şey ifade ediyor” diyen İmamoğlu, “Küresel bir topluluk olarak hep birlikte, ekonomik açıdan canlı, sosyal açıdan kapsayıcı ve çevresel açıdan sürdürülebilir şehirler yaratabiliriz. Ortaya çıkacak sonuçları ve yenilikçi fikirleri sabırsızlıkla bekliyorum. Bu gala yemeğinin, ortak bir gelecek inşa etme konusundaki ortak kararlılığımızın bir simgesi olmasına izin verin. Şehirlerimiz gelişmeli, vatandaşlarımız gelişmeli ve küresel topluluğumuz daha iyi bir dünya için birleşmeli. Birlikte daha fazlasını başarabileceğimize gerçekten inanıyorum. Bu yolculuğun bir parçası olduğunuz için her birinize en derin şükranlarımı sunuyorum. İstanbul şehri, hayal gücümüze, kalıcı ortaklıklarımıza ilham versin.” ifadelerini kullandı.

Geceye, Floransa Belediye Başkanı Dario Nardella’nın verdiği kısa bir keman resitali damga vurdu.

Zirve, yarın Artistanbul Feshane’de

Mega kentlerin belediye başkanları, 8 Ekim’de Artİstanbul Feshane’de düzenlenecek, “Mega Şehirler Zirvesi”nde bir araya gelecek. “Mega Şehirlerde Kaliteli Hizmet için Sürdürülebilir Finans” temasıyla yapılacak olan zirvede; uygun fiyatlı konut, çevre koruma, temiz su, ulaşım ve hareketlilik, atık yönetimi, enerji, katılım gibi konular ele alınacak.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.