iOS 17..3 yayınlandı: Apple, iPhone 15 sahiplerini üzen o hatayı çözdü!

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 15 Pro modellerinde ortaya çıkan aşırı ısınma sorununu çözdü. Yayınlanan iOS 17.0.3 güncellemesini yükleyen kullanıcılar artık telefonlarında ısınma sorunu yaşamadıkları belirtti.

iOS 17..3 yayınlandı: Apple, iPhone 15 sahiplerini üzen o hatayı çözdü!
Yayınlama: 07.10.2023
6
A+
A-

iPhone 15 Pro’nun 22 Eylül’de piyasaya çıkmasından bu yana yaygın olarak bildirildiği üzere, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max hızlı şarj edilirken veya Instagram, Uber veya Asphalt 9 gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanırken çok ısınabiliyor ve bu durum iOS 17 yazılımındaki bir kusuru daha da kötüleştiriyordu.

Apple, aşırı ısınma sorununun bir yazılım hatasıyla ilgili olduğunu ve iPhone 15 Pro modellerindeki yeni donanım veya tasarımla ilgili olmadığını ısrarla vurguladı.

iPhone 15 Pro modellerinde, geçmiş birkaç pro modelindeki paslanmaz çelik çerçevenin yerine alüminyum alt yapıya sahip yeni bir titanyum çerçeve kullanıldı.

iOS 17..3 yayınlandı: Apple, iPhone 15 sahiplerini üzen o hatayı çözdü!

YENİ GÜNGELLEME ISINMA SORUNUNU ORTADAN KALDIRDI

Apple, iPhone 15 Pro modellerinin ısısını daha iyi kontrol etmek için performansı düşürmüşmüş olabileceği belirtildi. Yine de kullanıcılar bir takım testlerden sonra telefonların hızında veya yanıt verme hızında herhangi bir farklılık fark yaşamadıklarını aktardı.

Apple Insider, iOS 17.0.3 güncellemesinden sonra iPhone 15 Pro ve Pro Max üzerinde de kıyaslamalar yaptı ve her iki telefonun güncelleme öncesi kıyaslamalarıyla “çok az veya hiç değişiklik olmadığını” tespit etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.