İsrail, Gazze’de BM binasını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail’in Han Yunus kentinde içerisinde 800 kişinin barındığı BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’na (UNRWA) ait binaya düzenlediği saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı.

İsrail, Gazze’de BM binasını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Yayınlama: 24.01.2024
4
A+
A-

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail’in, Filistin ve Gazze Şeridi’ndeki katliam saldırıları hız kesmeden devam ediyor. İsrail ordusu, saldırılar nedeniyle yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Han Yunus kentini hedef aldı.

İSRAİL, BM BİNASINI VURDU

BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) Gazze Direktörü Thomas White yaptığı açıklamada, İsrail tanklarının Han Yunus’taki UNRWA Eğitim Merkezine bu öğleden sonra saldırı düzenlediğini belirterek, 800 kişinin barındığı binanın iki tank mermisi ile vurulduğunu açıkladı.

İsrail, Gazze'de BM binasını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralı var

9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 75 YARALI

White, ilk belirlemelere göre saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 75 kişinin de yaralandığını aktararak, olay yerine ulaşmaya çalışan UNRWA ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ekiplerinin İsrail ordusu tarafından engellendiğini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.