İstoç İlköğretim Okulu öğrencileri, can dostlarla buluştu

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Etkinliği sebebiyle Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’ni ziyaret eden İstoç İlköğretim Okulu öğrencileri, sokak hayvanlarıyla keyifli bir gün geçirdi.

İstoç İlköğretim Okulu öğrencileri, can dostlarla buluştu
Yayınlama: 04.10.2023
9
A+
A-

Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında bugün özel misafirlerini ağırladı. Barınağı gezen İstoç İlköğretim Okulu öğrencilerine Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin de eşlik etti. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve can dostlarımızın yaşam ortamlarını gözlemlemek amacıyla düzenlenen etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşandı.

Sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapıldığı alanları dolaşan ilkokul öğrencilerine veterinerler tarafından farklı kategorilerde bilgilendirmeler de yapıldı. Tedavi ve rehabilitasyon, hayvan toplama nakil aracı ve acil müdahale ve nakil aracının tanıtımı, besleme ve bakım konularında sunum gerçekleştirildi. Hayvanların toplanma aşaması, tedavi süreçleri ve sahiplendirilmesi de aşamalar halinde öğrencilere anlatıldı.

Minikler, kedi ve köpekleri elleriyle besledi

Yapılan sunumlardan sonra öğrenciler elleriyle hayvanları besledi. Kedileri ve köpekleri besleyen çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. Ayrıca barınağı gezen öğrencilerin her birine 100 gr dostluk maması hediye edildi.

 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.