Kayseri’de Ulu Çınarlar Konser ve Tiyatro Etkinliği düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Ulu Çınarlar Konser ve Tiyatro Etkinliği düzenlendi.

Kayseri’de Ulu Çınarlar Konser ve Tiyatro Etkinliği düzenlendi
Yayınlama: 04.10.2023
4
A+
A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Yaşlılar Günü etkinlikleri kapsamında Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Ali Karcıoğlu ile ulu çınarlar ve aileleri katıldı.

Öztürk, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımıza bağlı hizmet veren huzurevimiz ve aynı zamanda Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam merkezimizde bizim misafirlerimiz güzel etkinlikler hazırladılar. Bunun için de güzel bir heyecan vardı ve uzun zamandan beri hazırlıklar devam etti. Emeği geçen başta daire başkanımız, ilgili tesisimizin sorumlu müdiresi, huzur evimizin müdürü ve diğer personellerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“İyi ki varsınız”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın faaliyetleri hakkında bilgiler aktaran Öztürk, ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere sağlanan desteklerden söz etti. Öztürk, gönül belediyeceliğinin en güzel örneklerini verdiklerinin altını çizerek, “Bu işi dua için yapıyoruz. Dua aldığımıza eminiz, bizler de sizlere dua ediyoruz. İyi ki varsınız. Biz sizleri geçmişimizin bizlere bir köprüsü, geçmişimizin bugüne aktarılması ve bugünden de geleceğe sizlerin tecrübesiyle yürüyeceğimiz bir projektör olarak görüyoruz. Ellerinizden saygı, sevgi ve muhabbetle öperek bu akşamın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Duygulandıran tiyatro gösterisi

Konuşmaların ardından ilk olarak ulu çınarlar tarafından tiyatro gösterisi düzenlendi. Yaşlıların tiyatro performansı salondaki misafirleri duygulandırırken, oyun büyük beğeni aldı. Tiyatro oyunun ardından Orkestra Şefi Namık Kemal Bilgin yönetiminde Mustafa Kumlu Ulu Çınarlar Yaşlı Yaşam ve Dayanışma Merkezi’ndeki yaşlı vatandaşların oluşturduğu ‘Ulu Çınarlar Korosu’ muhteşem bir konser verdi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.