KOMEK ve ASEM personeline işaret dili eğitimi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ATİD Programı kapsamında merkez KOMEK, ASEM, atölyeler ile ilçelerde çalışan personeller için Hizmet İçi Türk İşaret Dili Eğitimi gerçekleştirildi.

KOMEK ve ASEM personeline işaret dili eğitimi
Yayınlama: 04.10.2023
13
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediyesi, AFAD Teknik İşaret Dili (ATİD) Programı kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’nde (ASEM) görevli personellere işaret dili eğitimi verdi.

Merkez KOMEK, ASEM ve atölyelerde çalışan personeller eğitime Aladdin KOMEK’te, ilçelerde çalışan personeller ise uzaktan eğitim yöntemiyle katıldı. Merkez ve ilçelerde çalışan tüm halkla ilişkiler ve kat görevlileri için düzenlenen eğitimler, eş zamanlı başlayıp, sabah ve öğle grubu şeklinde gerçekleştirildi.

253 personelin katıldığı eğitimlerin sonunda eğitimi tamamlayanlara katılım belgesi verildi.

Çalışanlardan örnek eğitim çalışmasına teşekkür
Eğitime katılan personel de aldıkları eğitim sayesinde işitme engelli insanlarla daha iyi iletişim kurduklarını belirterek, eğitim için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ATİD Programı, teknik işaret dili terimleri sözlüğü ve uygulamalı eğitimler vasıtasıyla ülke genelinde; afet ve acil durum çalışanlarının birbirleriyle ve işitme engellilerle ortak işaret dilini kullanarak iletişim kurabilmeleri; etkili ve hızlı çözümler üreterek müdahalede bulunabilmeleri amacıyla geliştirilmiş bir programdır.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.