MASKİ, altyapı çalışmalarına devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Hekimhan İlçesi’ne bağlı Güzelyurt Mahallesi’nin içme suyu ve kanalizasyon altyapısı yeniden inşa ediliyor.

MASKİ, altyapı çalışmalarına devam ediyor
Yayınlama: 09.10.2023
9
A+
A-

Güzelyurt’un tarihinin en büyük yatırımını aldığını kaydeden Güzelyurt Mahalle Muhtarı Mustafa Tunç, “Malatya Büyükşehir Belediyemiz Güzelyurt’ta tarihi bir yatırım yaptı. Yaklaşık 16 kilometre uzunluğunda asbest borular vardı. Bu borular değiştirildi. Yaklaşık 70 kilometre uzunluğunda altyapı çalışması yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve MASKİ ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Süleyman Şahin ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın belirlediği vizyon doğrultusunda hazırladığımız projelerin içinde yer alan Hekimhan İlçesi Güzelyurt Mahallesi içme suyu ve kanalizasyon hattı yapım işini tamamlamak üzereyiz. Proje kapsamında; abone bağlantılarıyla beraber yaklaşık 40 kilometre içme suyu ve 18 kilometre kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdik. Biri 400 metreküp diğeri 200 metreküp olmak üzere 2 tane içme suyu deposu inşa ettik. Yaklaşık 1 ay sonra projemizi tamamlayarak Güzelyurtlu vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

MASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy, “Güzelyurt’un İçme suyunu sondajlarla sağlıyorduk. Bu yaptığımı proje ile daha önceden tespit ettiğimiz cazibeli kaynak suyunu depoya alarak Hekimhan’ın yüzde 60’ına buradan içme suyu sağlayacağız. Güzelyurt’un kanalizasyonu geçmişte beton borularla dere yataklarında yapılmıştı. Beton boruların tahrip olmasından sebep kanalizasyon hattını da yenilememiz gerekiyordu. Kanalizasyon hattını yenileyip, atık su arıtma tesisini de devreye aldık. Böylece atık suların akarsulara karışmasını da önlemiş olduk. Güzelyurt’a hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Hekimhan için önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Hekimhan Belediye Meclis Üyesi Hasan Avşar, “Hekimhan ilçemizde yapılan yatırımlara vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hekimhan İlçe Başkanı Yılmaz Ekici, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ömrünü Malatya’ya adadığını kaydederek, “Allah devletimize zeval vermesin. Ömrünü Malatya’ya adamış Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan beyefendiye teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zor şartlarda Güzelyurt Mahallemize yapılan bu yatırımların hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan ise, “Kendi cazibesiyle gelen suyumuz vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla depolar inşa edildi. Güzelyurt Mahallemizin içme suyu sıkıntısı ortadan kaldırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren Malatya için gece demeden, gündüz demeden Malatya’nın her karış toprağına hizmet götüren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Malatya’da hizmet seferberliği başlattıklarını aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bizlere siz vatandaşa hizmet götürün. Ben maddi kaynak noktasında gerekli girişimlerde bulunacağım. Sizlere maddi sıkıntı yaşatmayacağım demişti. Bizlerde tüm ekibimiz ile 7/24 tüm ekibimle sahadayım ve sahada olmaya devam edeceğim. Hepimizin ortak paydası Malatya.'' açıklamasında bulundu.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.