MediaMarkt Türkiye’den yurt dışına üst düzey atama

Elektronik perakendecisi MediaMarkt’ın Türkiye organizasyonundan MediaMarkt Global organizasyonuna üst düzey atama gerçekleştiği duyuruldu. 2023 yılının başından beri MediaMarkt Türkiye CEO’su olan Faruk Kocabaş, MediaMarkt İspanya CEO’su olarak atandı. Kocabaş’ın, yeni görevine 1 Kasım itibarı ile başlayacağı belirtildi.

MediaMarkt Türkiye’den yurt dışına üst düzey atama
Yayınlama: 06.10.2023
6
A+
A-

Konu ile ilgili marka tarafından şu açıklama yapıldı: 

“MediaMarkt Türkiye’ye 2016 yılında Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CPO) olarak katılan, ardından da görevine Ticaretten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CCO) olarak devam eden Faruk Kocabaş 2023 yılının başından beri MediaMarkt Türkiye CEO’su olarak görev yapmaktaydı. 

“Markanın pazar liderliği yolculuğuna büyük katkılarda bulunan, MediaMarkt Türkiye’nin grupta en yüksek büyümeye sahip ülke olmasına liderlik eden, strateji, kategori yönetimi, satın alma, fiyatlandırma, satış sonrası operasyonlar, lojistik, talep planlaması ve ticari pazarlama gibi alanlarda uzun yıllara dayanan deneyimiyle dikkat çeken Faruk Kocabaş, Türkiye’deki başarılı kariyerinin ardından şimdi de görevine MediaMarkt İspanya CEO’su olarak devam edecek. 

“Uluslararası şirketlerdeki uzun kariyeri boyunca üst düzey görevler üstlenen Faruk Kocabaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu, evli ve bir çocuk babasıdır. Kocabaş ayrıca Zincir Mağazalar Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.