OKX Likit Piyasası Eylül’de performansıyla öne çıktı

Sektörde öncü rol oynayan kripto borsası ve yenilikçi Web3 teknoloji şirketi OKX, bugün, bir spot OTC, vadeli alış-satış farkı ve opsiyon likidite ağı olan Likit Piyasasındaki vadeli alış-satış farkı işlem hacimlerinin 2023 Eylül ayında aylık rekor bir seviyeye ulaşarak 1,54 milyar $ olduğunu duyurdu. Bu başarı, söz konusu ay için vadeli alış-satış farkında kurumsal piyasanın %62’sini temsil ediyor.

OKX Likit Piyasası Eylül’de performansıyla öne çıktı
Yayınlama: 18.10.2023
2
A+
A-

2023 Temmuz ayında, OKX’in Likit Piyasası altında kurumsal yatırımcıların baz işlem, vadeli alış-satış farkı ve fonlama oranı arbitraj stratejilerini uygulamasına yönelik bir alan sağlayan Al-Sat Stratejisi’nin (Nitro Spreads) kullanıma sunulmasından beri, OKX’in toplam vadeli alış-satış farkı hacimleri 28 Ağustos ila 11 Ekim 2023 arasında piyasa lideri oldu.

OKX’in vadeli alış-satış farkı hacimleri, söz konusu zaman aralığı içinde dört kez (12 Eylül, 19 Eylül, 28 Eylül ve 10 Ekim 2023) 100 milyon USDT’yi aşan OKX vadeli alış-satış farkı nosyonel hacimleri sayesinde hacimlerin “doruk noktasına” (high-water mark) ulaştığı günlerde de öne çıktı.

Bu işlem hacmi dönüm noktaları, vadeli alış-satış farkı, spot OTC baz ve opsiyonlar dâhil olmak üzere çeşitli işlemler için üstün likidite avantajından yararlanmak isteyen kurumsal yatırımcıların başvuracağı bir alan olarak OKX’in Likit Piyasasının konumunu pekiştirdi.

OKX’in Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Yöneticisi Lennix Lai yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son vadeli alış-satış farkı rakamlarının, OKX Likit Piyasasının, bir dizi işlem stratejisini izleyen, çeşitliliğe sahip bir karşı taraflar ekosistemi ve kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilen bir işlem yeri olduğunu bir kez daha teyit ettiğine inanıyorum. Son derece rekabetçi bir piyasa ortamında yatırımcıların talep ettiği ürünleri, likidite ve sezgisel işlem özelliklerini geliştirmek için sıkı çalıştık. Yatırımcılarımızı dinlemeye ve platformumuzu onların ihtiyaçlarına göre düzenlemeye devam ederek müşteri tabanımızı daha da büyüteceğiz.” 

OKX, 6 Ekim’de, Al-Sat Stratejisi’nin (Nitro Spreads) Temmuz 2023’teki lansmanından beri toplam işlem hacmi olarak 2 milyar dolar USDT’nin üstüne çıktığını duyurdu.

Al-Sat Stratejisi (Nitro Spreads) kurumsal yatırımcıların gelişmiş stratejileri uygulamasına ve OKX’in Likit Piyasasında delta devretme (delta rolls) işlemlerini kolaylaştırmasına imkân sağlar. Al-Sat Stratejisi (Nitro Spreads), merkezî bir emir defteri aracılığıyla bir işlemin her iki bacağını da gerçekleştirme kapasitesi sayesinde, piyasalar arasındaki bacak riskini en aza indirir ve kurumsal yatırımcılara gelişmiş sermaye verimliliği sağlar. Traderlar bir al-sat işlemini gerçekleştirmeden önce garantili bir alış satış farkı seçerek beklenmedik slipajı, yani fiyattaki kaymaları da azaltabilirler. İşlemler daha sonra eşleştirilip hemen uzlaştırılır.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.