Osmangazi Belediyesi, Veysel Karani Mahalle Çocuk Parkı’nı yeniledi

Mahalledeki parkları mahallede yaşayanların istek ve taleplerine göre yenileyen Osmangazi Belediyesi, bu kapsamda Veysel Karani Mahalle Çocuk Parkı’nı yeniledi.

Osmangazi Belediyesi, Veysel Karani Mahalle Çocuk Parkı’nı yeniledi
Yayınlama: 03.10.2023
8
A+
A-

Mahalledeki parkları mahallede yaşayanların istek ve taleplerine göre yenileyen Osmangazi Belediyesi, bu kapsamda Veysel Karani Mahalle Çocuk Parkı’nı yeniledi. 4 bin 360 metrekare alanda bulunan parkta 240 metre kare oyun alanı, 2 bin 210 metrekare yeşil alan, 260 metrekare spor alanı, 332 metrekare, 63 metrekare egzersiz alanı ile 630 sert zemin Osmangazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmayla yenilendi. Ayrıca fitness aletleri, salıncaklar, aztek, zıpzıp, tahterevalli, oyun grupları, piknik masası ve bankların yanı sıra, 700 adet bitki ve 200 kilogram çim ile park tamamen yenilenmiş oldu.

Veysel Karani Çocuk Parkı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Vatandaşlarımızın daha güzel ortamlarda yaşayabilmesi, nefes alabilmesi ve daha huzurlu ortamlarda vakit geçirebilmesi için yeni parklar kazandırıyoruz. Yeni parklar yaparken eskiyen parkları da yeniliyoruz. Veysel Karani Mahallemiz’de 1993 yılında açılmış parkımız da bazı yıpranmalar meydana gelmiş. Bizler de belediye olarak parkı baştan aşağı yeniledik. Burada yeni bir yaşam alanı, çocuklarımız için oyun aletleri ve vatandaşlarımız için yürüyüş yolu, yeşil alan, gençlerimiz için ise spor alanları yaptık. Yenilenen parkımız, mahallemize hayırlı olsun” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.