Özdağ, tutuklu gazetecileri ziyaret etti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sincan Kapalı Cezaevi’nde Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Eray Ertürk, Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir X hesabı yöneticisi Süha Çardaklı ve Ambargo TV gönüllüsü Ramin Saeidi’yi ziyaret etti.

Özdağ, tutuklu gazetecileri ziyaret etti
Yayınlama: 06.10.2023
7
A+
A-

Özdağ'a Zafer Partisi Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Avukat Murat Yıldız, Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Avukat Bilal Tatar, Zafer Partisi GİK Üyesi Avukat Ufuk Doğan da eşlik etti.

Sincan cezaevinde yatan dört tutuklu gazeteciyi ziyaret eden Ümit Özdağ, “Birisi aslında gazeteci de değil sanatçı ama sosyal medya yardımcı olduğu için gözaltına alındı ve tutuklandı. Durumları hakkında bilgi aldım. İçerideki şartların bir hapishanede olacağı çerçevede olduğunu ifade ettiler. Bu anlamda bir rahatsızlık ifade etmediler. Ancak haksız olarak tutuklandıklarını ve bunun kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğini bizden de bunu gündeme getirmemizi talep ettiler. Kendilerine hapishanede nasıl davranıldığını sorduğumuz zaman koğuşta şartların temiz olduğunu ve koğuşta kalanların kendi aralarında bir ahenk yarattığını ifade ettiler. Bunu da biraz şaşkınlıkla ifade ettiklerini söyleyebilirim. Adaletin hızlı işlemesini talep ediyorlar. Bu da onların doğal hakkı çünkü basında çıkmış haberleri sosyal medyada, basın organlarında dile getirdiği için kimse tutuklanamaz. Bu kabul edilebilir bir husus değil.” diye konuştu.

Zafer Partisi olarak yanlarında olduğuklarını ve olmaya devam edeceklerini belirten Özdağ, “Konuyu yakından takip ediyoruz. Bu işin bu kadar uzaması ve tutuklamaya gelmesi dahi kabul edilemez. Davanın açılış şekli, tutuklamaların yapılış şekli bunların hepsinin sözde delillerin ele geçirilmesi hepsi yasaya aykırılık içeriyor. Zafer Partisi avukatları bu konuda gereken bütün adli mercilere önümüzdeki günlerde şikayette bulunacaklar, bulunma konusunda da çalışmalara başladılar.” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.