Sağlık çalışanları tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’de yürüyüş gerçekleştirdi

ŞANLIURFA- 10.10.2023 – HİBYA – Yürüyüşle sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla Kamu kurumlarının katılımıyla Sağlık çalışanları tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’de yürüyüş gerçekleştirdi.

Sağlık çalışanları tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’de yürüyüş gerçekleştirdi
Yayınlama: 10.10.2023
2
A+
A-

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri ile gündelik hayatın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmeyi teşvik etmek amaçlandı. Yürüyüşte “Her gün 10 bin adım” yazılı pankart ile günün önemine dikkat çekildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  “Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi obezite, kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet ve kemik erimesi gibi kronik sorunların görülme sıklığını artırmıştır. Fiziksel aktivite, her yaşta sağlığa yararlıdır. Çocuklarla gençlerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesinde, kötü alışkanlıklardan kurtulmada, sosyalleşmede, çeşitli kronik hastalıklardan korunmada ve bunların tedavisinde, yaşlıların aktif bir yaşam sürmesinde farklar oluşturabilir.” ifadelerine yer verdi.

Solmaz” Şanlıurfa İl sağlık Müdürlüğü olarak Dünya Yürüyüş günü kapsamında Şanlıurfa İlimizde bulunan tarihin sıfır noktası Göbeklitepe ye yürümüş bulunmaktayız. Bizim bu yürüyüşte ki amacımız gelecek nesillere sağlıklı bir yaşamın ilk adımlarını atmak adına farkındalık oluşturmaktır. Tüm vatandaşlarımıza tarihin sıfır noktasından sağlığın doruklarına diyorum” dedi.

 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.