Şanlıurfa Valisi Şıldak, Atatürk Barajı’nda incelemelerde bulundu

ŞANLIURFA- 08.10.2023 – HİBYA – Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, dolgu hacmi bakımından Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise altıncı büyük barajı olan Atatürk Barajında incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa Valisi Şıldak, Atatürk Barajı’nda incelemelerde bulundu
Yayınlama: 08.10.2023
8
A+
A-

Atatürk Barajında incelemelerde bulunan Vali Şıldak, ilk olarak Devlet Su İşleri (DSİ) 15. Bölge Müdürlüğüne bağlı İşletme Başmühendisliğini ziyaret etti.

Vali Şıldak, burada Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt ile DSİ 15. Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Fayiz Hatipoğlu ve Mesut Modalı tarafından karşılandı.  Toplantı salonuna geçen Vali Şıldak, DSİ 15. Bölge Müdür Yardımcısı Hatipoğlu’dan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Toplantının ardından Vali Şıldak, Atatürk Barajı gövde yapısı ile Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğüne bağlı Atatürk Hidroelektrik Santrali ve İşletme Müdürlüğü (EÜAŞ) binasına geçerek ana kumanda ve santral binasında incelemelerde bulundu.

Balık üretim çiftliği ziyareti

Daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Su Ürünleri Üretim İstasyonuna geçen Vali Şıdak, balık çiftliğini gezerek tesiste incelemelerde bulundu. Balık üretiminde yavru sağımı ve yumurtlama dönemleri gibi konularda bilgilendirilen Vali Şıldak, üreticilere başarılar diledi.

Son olarak Atatürk Barajı Jandarma Bot Komutanlığına geçen Vali Şıldak, burada görev yapan personele başarılar dileyerek botla baraj gölünü gezdi. Vali Şıldak programının son ayağında Çatak'ta yapımı devam eden tesisleri inceledi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.