“Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar” haberine ilişkin açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ‘Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar’ haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık, çocukların devlet koruması altına alındığını ve olaya karışan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

“Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar” haberine ilişkin açıklama
Yayınlama: 09.10.2023
4
A+
A-

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan ‘Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar’ başlıklı haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Olayın öğrenilmesinin hemen ardından Şanlıurfa İl Müdürlüğü ekiplerimiz ivedilikle harekete geçerek olayın gerçekleştiği iddia edilen adrese intikal etmişlerdir. Bakanlığımız tarafından olaya karışan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur.

Yapılan incelemeler neticesinde haberlere ve paylaşımlara konu olan çocuklar devlet koruması altına alınmıştır. Koruma altına alınan çocuklara yönelik uygun hizmet modelleri uzman personellerimiz tarafından yürütülmektedir. Çocukların üstün yararı ilkesince söz konusu görüntülerle ilgili Şanlıurfa Sulh Ceza Hakimliğine erişim engelleme talebinde bulunulmuştur. Bakanlık olarak davaya müdahil olarak suçluların en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız.”


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.