Şirket haberleri

MHR GYO’nun 207.000.000 adet payının pay başına 4,30 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

Şirket haberleri
Yayınlama: 06.10.2023
1
A+
A-

Borlease Otomotiv’in 51.700.000 adet payının pay başına 25,29 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.
Dofer Yapı Malzemeleri’nin 17.000.000 adet payının pay başına 17,11 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

A1CAP – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

ADEL & ALCAR & ATATP & EDATA – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Kasım’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 3 Kasım’a kadar uzatıldı.

ASUSU – Şirketin Swaidan Trading LLC firmasına, BAE Roads & Transport Authority'nin açmış olduğu ihale için 476 adetlik otobüs satış teklifi verdiği açıklandı.

ALKA – İzmir’de bulunan mevcut fabrikada ikinci kağıt makinasının kurulacağının belirtilmesi sonrasında kağıt makinası montajının 2024 yılının son çeyreğinde tamamlanarak üretime başlamasının planlandığı açıklandı.

AZTEK – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Kasım’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

BSOKE & DMRGD – VBTS kapsamında şirket paylarına 3 Kasım’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

BMSTL – Kırşehir'de 149.000 m²’lik alana yapılacak GES projesi için Global Enco Mühendislik ile 5,9 milyon dolarlık GES anahtar teslim kurulum sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

BVSAN –  Şirketin yurt içinde bir şirket ile 2,2 milyon euro bedelli dokuz adet vinç üretim ve teslimi sözleşmesi imzaladığı açıklandı.

CIMSA – 3 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

CCOLA – 3 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

CWENE – Şirketin arazi uygulamalı 11.000 kWe kurulu gücünde GES başvurusunun Dicle elektrik Dağıtım tarafından uygun bulunduğu

GES yapımı bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu aldığı açıklanırken, GES santrallerinin şirketim öz tüketiminde yönelik devreye alınması ya da uygun şartların oluşması durumunda 3. kişilere santralin satışının planlandığı açıklandı.

DARDL – 3 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

DIRIT – Isparta’daki fabrika binasının 1. Derece ipotek sahibi HALKB tarafından satışa çıkarılarak 3. Kişi tarafından 19,0 milyon TL’ye satın alınması sonrasında şirketin karara itiraz ederek dava açtığı, davanın bir sonraki duruşma tarihinin 12 Ekim olduğu açıklandı.

DOHOL – Şirketin sahibi olduğu %82,29 oranındaki MILPA paylarının tamamının Re – Pie Portföy Yönetimi Secondary Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından devralınması sonucunda ortaya çıkan pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğü kapsamında, 8,9002 TL üzerinden Zorunlu Pay Alım teklifi için yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

ENSRI – Ambalaj üretim tesisinin faaliyete başlamadığı açıklandı.

GEDIK – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

GLHYO – 1,2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

GOKNR – Logimat Yazılım’ın %70’inin 2,5 milyon TL’ye alındığı açıklandı.

HALKB – 98 gün vadeli 800,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

IHLGM – Şirketin İstanbul Avcılar’da bulunan 43.000 m2 arsa üzerinde, konut projesi geliştirmek üzere, arsa sahibi ile Hasılat Paylaşımı modeliyle sözleşme imzaladığı açıklandı.

KLGYO – Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen İstanbul Küçükçekmece’deki 37 Parselin satış yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin ihale kapsamında tapu devri işlemlerinin  gerçekleştirilerek mülkiyetinin şirkete geçtiği açıklandı.

KRVGD – Şirketin Beylikdüzü’nde bulunan jelly üretim tesisinin iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme yöntemi ile şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Mavi Yıldız Makine’ye devredilmesine karar verildiği açıklandı.

KONKA –  928.754 m2’lik alana Dekor Kağıdı Yatırımı ile ilgili olarak Özel Endüstri Bölgesi Statüsü   verilmesi için Bakanlığa başvuruda bulunulması sonrasında alanın KONKA İzmir Özel Endüstri Bölgesi yeri olarak kullanılmasına ilişkin  Kamu Yararı Kararı verilmesini uygun görüldüğü açıklandı.

KENT – Rekabet Kurumu tarafından şirkete verilen 8,8 milyon TL’lik para cezası kapsamında cezasının iptaline ilişkin bir hukuki aksiyon alınıp alınmayacağı durumlarının şirket tarafından değerlendirileceği açıklandı.

LIDER – Eylül ayında 101 adet araç alındığı, bu araçlara 84,0 milyon TL ödendiği açıklandı.

MEKAG.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler Borsa’da Satış yöntemi ile bugün toplanacak.

PNSUT – 1,8 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

THYAO – S&P tarafından şirketin kredi notunun teyit edildiği, not görünümünün Durağan’a revize edildiği açıklandı.

TATGD – 180 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

TAVHL – Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

ULUFA – 126 gün vadeli 60 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

VAKBN – 98 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

ZEDUR – Şirketin Yenilenebilir Enerji alanındaki yatırımlarının ve mevcut kapasitesinin artırılması amacı ile sektöre ilişkin olası satın alma fırsatlarını ve potansiyel yatırımları değerlendirme konusunda YK Üyelerinin yetkilendirildiği açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.