Siverek ve Terkan caddeleri ağaçlandırıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ‘Refüj ve Kavşaklarda Peyzaj Düzenleme ve Yapım İşi’ kapsamında Siverek ve Terkan caddelerine bin 20 ağaç dikti.

Siverek ve Terkan caddeleri ağaçlandırıldı
Yayınlama: 24.01.2024
3
A+
A-

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, havaalanı bağlantısı nedeniyle kentin önemli caddelerinden biri olan Siverek Caddesi ile yeni imar yolu Terkan Caddesi’nde ağaçlandırdı.

Ekipler, caddelerde ilk etapta refüje toprak dolgusu yapıp altyapı işlemi olarak damlama su hattı çalışmalarını gerçekleştirdi. Ardından caddelerin daha yeşil ve estetik bir görünüme kavuşması için ağaçlandırma çalışması yürüttü. 

Bağlar ilçesinde yer alan Siverek Caddesi’nde 670 çınar ve 100 mavi servi olmak üzere toplam 770 fidanı toprakla buluşturan ekipler, Sur ilçesinde yer alan yeni imar yolu Terkan Caddesi’ne ise 250 çınar yapraklı dut fidanı dikti. 

Dikilen yeni fidanların sağlıklı şekilde gelişmesini sağlamak için herek işlemlerini de gerçekleştiren Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 2024 yılı çalışma takvimi kapsamında kent genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam edecek. 


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.