TBMM’den İsrail’in Gazze’deki hastaneleri hedef almasına tepki

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) grubu bulunan bütün siyasi partilerin imzasıyla İsrail’in Gazze’deki hastaneleri hedef almasına ilişkin ortak bir bildiri yayımlandı.

TBMM’den İsrail’in Gazze’deki hastaneleri hedef almasına tepki
Yayınlama: 18.10.2023
45
A+
A-

TBMM'den yapılan açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Filistin ve İsrail'deki gelişmeleri yakından takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, Gazze'de Al Ahli ve Al Mamedani Hastanelerinin hedef alınması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin üzüntü duyulduğunun altı çizilerek insanlık suçu olan bu saldırılar kınandı.

İsrail'in Gazze halkına karşı, uluslararası hukuka ve uluslararası insancıl hukuka aykırı saldırılarını artırarak sürdürmesinin esefle karşılandığının belirtildiği açıklamada “Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin bütün parti grupları ve milletvekilleri olarak, bu vahşetin durdurulması için dünya parlamentolarını, uluslararası toplum ve kuruluşlarını, tutum ve inisiyatif almaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.