Ukrayna drone saldırıları Tataristan’da petrol rafinerisi ve fabrikayı hedef aldı

Stockholm, 2 Nisan (Hibya) – Ukrayna, savaşın başlangıcından bu yana Rusya’nın endüstriyel kalbine yönelik en derin saldırılarından bazılarında, sınırdan bin 200 km. uzaktaki Rusya’daki hedeflere karşı bir dizi insansız hava aracı saldırısı düzenledi.

Ukrayna drone saldırıları Tataristan’da  petrol rafinerisi ve fabrikayı hedef aldı
Yayınlama: 02.04.2024
1
A+
A-

Ukrayna insansız hava araçları, Rusya'nın en büyük petrol rafinerilerinden birini ve savaşın ön saflarında kullanılan İran tasarımı Şahed insansız hava araçlarını üreten bir fabrikayı hedef aldı.

Saldırılar, Moskova'nın güneydoğusundaki sanayileşmiş bölge Tataristan'da savaşın başlangıcından bu yana düzenlenen ilk saldırı oldu.

Tataristan Başkanı Rustam Minnikhanov, “Yelabuga ve Nizhnekamsk'taki işletmelere yönelik” drone saldırıları yapıldığını doğruladı ve endüstriyel üretimde ciddi bir hasar veya kesinti yaşanmadığını belirtti.

Tataristan'ın Yelabuga bölgesinde de iki dron, Shahed dronlarının montajı için kurulmuş bir tesisi hedef aldı.. Bağımsız Rus basınında çıkan haberlere göre Rusya, insansız hava araçlarının montajına yardımcı olmaları için yerel öğrencileri işe almıştı.

Minnikhanov, Yelabuga'daki drone fabrikasına düzenlenen saldırılarda çok sayıda kişinin yaralandığını söyledi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.