31 ilde organize suç örgütlerine operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 31 ilde eş zamanlı olarak, 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temin eden 24 suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildiğini açıkladı. Operasyonlar sonucunda 307 kişi gözaltına alındı.

31 ilde organize suç örgütlerine operasyon
Yayınlama: 06.10.2023
4
A+
A-

31 ilde, 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temin eden 24 suç örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda 307 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Operasyonlar kapsamında 161 tabanca, 164 av tüfeği, 2 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat ele geçirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun, halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere nefes aldırmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya açıklamasında şunları aktardı:

“31 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen kafes operasyonu kapsamında 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildi.. Operasyonlarla sonucunda 307 şüpheli şahıs yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüklerimizce:

Adana’da Bora Toprak Organize Suç Örgütü,
Antalya’da Hüseyin Şamil Şahin Organize Suç Örgütü
Samsun’da Eyüp Atmaca Organize Suç Örgütü
Zonguldak’ta Alihan Keleş Organize Suç Örgütü ve Barış Taşdemir Organize Suç Örgütü
Bursa’da Ali Kevser Can Organize Suç Örgütü
Eskişehir’de Ahmet Yalım Organize Suç Örgütü
Gaziantep’te Burhan Çapan Organize Suç Örgütü
İstanbul’da Mehmet Basetemür Organize Suç Örgütü
İzmir’de Ahmet Aktaş Organize Suç Örgütü
Muğla’da Ömer Kamil Sütlü Organize Suç Örgütü
Giresun’da Baki Ay Organize Suç Örgütü
Tekirdağ’da Resul Ağyürek isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösteren Suç Grubu
Çanakkale’de Kadir Yeşil isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösteren Suç Grubu ile
Afyon’da Ahmet Başyiğit isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösterenlere yönelik eş zamanlı kafes operasyonu gerçekleşti.

15 organize suç örgütü, Bu suç örgütlerine silah ve elverişli malzeme temini sağlayan 24 farklı suç grubu ile birlikte toplam 39 organize suç yapısı çökertildi. Operasyonlarda 307 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonlar kapsamında: 161 tabanca 164 av tüfeği 2 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat, muhtelif miktarda uyuşturucu ve çek/senet ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum Aziz milletimiz müsterih olsun: hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere nefes aldırmayacağız. Şafak sökerken de gün batarken de her an enselerindeyiz.  Hepsini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz.”


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.