Anaokulu öğrencileri kendi ürettikleri ürünleri satarak sokak hayvanları için mama aldı

Anaokulu öğrencileri kendi ürettikleri anahtarlıkları satarak elde ettikleri gelirle sokak hayvanları için mama aldı. Alınan kedi ve köpek mamaları, sokak hayvanlarına ulaştırılmak üzere Esenyurt Belediyesi’ne teslim edildi.

Anaokulu öğrencileri kendi ürettikleri ürünleri satarak sokak hayvanları için mama aldı
Yayınlama: 04.10.2023
9
A+
A-

Anaokulu öğrencileri sokak hayvanları için bir çalışma başlattı. Öğrenciler, kendi elleriyle yaptıkları anahtarlık ve kurabiyeleri okullarının bahçesinde sattı. Ardından elde ettikleri gelirle sokakta yaşayan kedi ve köpekler için mama aldı. Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliğine katılan öğrenciler, mamaları can dostlarımıza ulaştırılmak üzere belediye ekiplerine teslim etti. Etkinlikte Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt duyarlı davranışlarından dolayı öğrencilere teşekkür ederek okul yöneticilerine plaket verdi.

“Katkıları bizim için çok değerli”

Anaokulu öğrencilerinin sokak hayvanları için mama desteği sağlamalarının çok değerli olduğunu söyleyen Başkan Bozkurt, “Bizler çocukların hem hayvan sevgisini kazanması için hem de hayvanların ve diğer dezavantajlı grupların bu yaşamdan hak ettiklerini almaları için bir farkındalık çalışması yapıyoruz. Bir takım vatandaşlarımız hem belediyemizin yükünü hafifletmek hem de paylaşmayı hayata geçirmek için kendi bütçelerinden paraların bir bölümünü mamaya ayırıyorlar. Getirip burada bizim ihtiyacımızın bir bölümünü karşılıyorlar. Bizim için çok değerli o çünkü yürekten veriyorlar. Kendi katkılarını sunmuş olmaları bizim için çok değerli” diye konuştu.

“Yeni bir mama üretim tesisi kurduk”

Esenyurt’ta sokak hayvanları için yeni çalışmalar yaptıklarını belirten Bozkurt şunları ekledi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren sokaklardaki hayvanların korunması için önemli bir bütçe ayırıyoruz. Onların bakımı için, tedavisi için ve burada daha mutlu olmaları için yatırımlar yapıyoruz. Yeni bir mama üretim tesisini bitirdik. Hayvanların yaşadığı yerlerin iyileştirilmesi için, daha iyi koşullarda yaşaması için bir iyileştirme çalışması yaptık. Buradaki bizim ana sorunumuz yer. Önceki Vali Bey'le konuşmuştuk. Bize Arnavutköy civarında 70 bin metrekare yer kiralayacaklardı. Eğer orayı alırsak Türkiye'nin en iyi hayvan barınağını kurmuş olacağız. Dolayısıyla hem hayvanlarla en iyi şekilde ilgilenmiş olacağız hem de Esenyurt'taki vatandaşların daha huzurlu, mutlu yaşaması için bir alan kazandırmış olacağız.”

Hayvanseverlik bilinci kazandılar

Esenyurt Belediyesi’nin, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği etkinliğe ilçe genelindeki okullardan binlerce çocuk katıldı. Esenyurt Belediyesi Modern Hayvan Bakımevi’nde gerçekleşen etkinlikte çocuklar, Başkan Bozkurt ile birlikte barınağı gezerek hayvanları sevdi. Ardından onlar için hazırlanan palyaço gösterileri ve yüz boyama etkinlikleriyle doyasıya eğlenen minikler, sahneye çıkarak hayvanlarla ilgili sorulan bilmeceleri cevapladı. Barınakta tedavi görerek yeniden hayata bağlanan sokak hayvanlarının fotoğraflarının yer aldığı sergiyi de gezen öğrenciler, güzel bir gün yaşadı.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.