Ankara’da “Sınav Kazandıran Stratejiler Konferansı” düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık öğrencilerine yönelik “Sınav Kazandıran Stratejiler Konferansı” düzenlendi.

Ankara’da “Sınav Kazandıran Stratejiler Konferansı” düzenlendi
Yayınlama: 24.01.2024
5
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğine yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de, “Sınav Kazandıran Stratejiler Konferansı”nda, Başkentteki YKS hazırlık öğrencilerine, doğru kariyer ve doğru tercih yapmalarında rehber olacak bilgiler içeren eğitim verildi.

Ortapınar Gençlik Merkezi’nden 100 YKS öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirilen konferansta, gençler doğru kariyer ve doğru tercih yapma konusundaki tüm sorularına yanıt buldu.

Öğrenci dostu uygulamalarına bir yenisini eklemekten mutluluk duyduklarını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Aile Yaşam Merkezi Şube Müdürü Şinasi Örün, “Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Yolcu hocamızla birlikte YKS’ye hazırlanan öğrencilerimizin doğru tercih ve doğru kariyer planlamaları konusunda bir konferans düzenledik. Konferansa, gençlik merkezlerimizden 100 öğrencimiz katıldı.”  dedi.

Sınavın sadece net yapmaktan ibaret olmadığını, aynı zamanda psikolojik olarak sağlamlık ve çevre etkisinin de başarıya çok büyük etki ettiğini dile getiren Öğretim Görevlisi İsmail Yolcu ise, “Bugün bir kere daha Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eşsiz hizmetiyle, öğrencilerimizle buluşuyoruz. Bu güzel etkinlikte biz, 8-9 Haziranda yapılacak olan üniversite sınavı öncesinde ve sınav zamanı son şıkkı işaretleyene kadarki süreçte neler yapılmalı ve neler yapılmamalı onları anlatacağız.” şeklinde konuştu.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.