Avrupa Birliği, 36 bin gence ücretsiz seyahat bileti verecek

Avrupa Birliği, 36 bin gence Avrupa’da ücretsiz seyahat edebilmeleri için bilet verecek. Türklerinde yararlanabileceği uygulama, 2005 doğumlu gençleri kapsıyor. 18 Ekim’e kadar başvuru yapması gereken gençler, internet üzerinden bir kaç soruyu cevaplayarak ücretsiz bilet kazanabilecek.

Avrupa Birliği, 36 bin gence ücretsiz seyahat bileti verecek
Yayınlama: 04.10.2023
4
A+
A-

Avrupa Birliği (AB), Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede yaşayan 2005 doğumlu 36 bin gence Avrupa’da ücretsiz seyahat edebilmeleri için bilet verecek.

BAŞVURULAR 18 EKİM’E KADAR SÜRECEK

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, AB’nin “DiscoverEU” programı kapsamında 18 yaşındaki 36 bin genç, internet üzerinden birkaç soruyu cevaplayarak bu imkanı elde etme şansına kavuşabilecek. Bunun için hazırlanan Avrupa Gençlik Portalı’ndaki sayfada bugünden itibaren 18 Ekim’e kadar başvurular yapılabilecek.

BİLETLER NE ZAMAN KULLANILABİLECEK?

AB ülkelerinin yanı sıra Erasmus+ programına dahil olan İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye’den gençler, Avrupa Gençlik Portalı’ndaki soruları cevaplayarak ücretsiz tren biletlerini kazanabilecek. Ücretsiz seyahat imkanı elde eden gençler, biletleri 1 Mart 2024 ile 31 Mayıs 2025 arasında en fazla 30 gün boyunca kullanabilecek.

40 BİN NOKTADA İNDİRİM İMKANI

Seçilen 36 bin genç, aynı zamanda toplu taşıma, kültürel mekanlar ve faaliyetler, konaklama, gıda, spor gibi alanları da kapsayan yaklaşık 40 bin noktada indirim imkanından faydalanabilecek. Biletler, Avrupa’nın bazı yerlerinde adalara veya tren imkanı olmayan bazı noktalara gidişler için de kullanılabilecek. Biletler için “https://youth.europa.eu/discovereu_en” adresindeki soruların cevaplanması gerekiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.