Bakan Özhaseki: “Gözümüz de gönlümüz de deprem bölgesinde”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini bildirdi.

Bakan Özhaseki: “Gözümüz de gönlümüz de deprem bölgesinde”
Yayınlama: 08.10.2023
3
A+
A-

“Depremzede kardeşlerimiz için kaybedecek vaktimiz yok” diyen Bakan  Özhaseki şunları dile getirdi:.

“Gözümüz de gönlümüz de deprem bölgesinde. ‘Bugün günlerden pazar’ demeden çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bakanlığımızın, 6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerimizdeki İl Müdürleriyle bir araya gelerek bölgelerimizi yeniden ayağa kaldırmak için hayata geçirdiğimiz “Yerinde Dönüşüm” projemizin detaylarını istişare ettik. Vatandaşlarımızın doğdukları yerlerden ve anılarından uzaklaşmadan bir an evvel yeni, sağlam, güvenli ve çevre dostu ev ve iş yerlerine kavuşmaları için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Özhaseki, hibe ve kredi miktarı artışlarıyla vatandaşlara kolaylık sağlayarak, hazırlanan tip projelerle de destek vererek bir an önce güvenli yuvalarına yerleşmeleri için gayret ettiklerini söyledi. Bakan Özhseki,  “İnşallah afet bölgesinde dayanıklı, güvenli ve iklim dostu konutları en kısa sürede inşa ederek depremzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.