Başkan Altay: “Konya Kitap Günleri heyecanı 6 Ekim’de başlayacak”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Konya Kitap Günleri’nin 10’uncusu, bu yıl 6-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Başkan Altay: “Konya Kitap Günleri heyecanı 6 Ekim’de başlayacak”
Yayınlama: 03.10.2023
3
A+
A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kitap Günleri ile Konya’nın 10 gün boyunca kitapla, edebiyatla ve kültürle anılacağını ifade ederek, Konya’dan ve civar şehirlerden yüzbinlerce kitapseveri Konya’da ağırlamak için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Konya Kitap Günleri’nin her yıl kitapseverler, yazarlar, yayıncılar ve sanatçılar için önemli bir buluşma noktası olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Heyecanla beklenen kitap günlerimiz boyunca; çeşitli yazarlar, sanatçılar, paneller, imza günleri ve atölye çalışmaları ile kitapseverlere unutulmaz bir deneyim sunacağız. Ayrıca, kitap günlerimize gelen herkes yeni kitaplar keşfetme ve bu kitapları yazarlarından imzalatma fırsatı da bulacak. 112 yazarın ve 126 yayınevinin katılacağı Konya Kitap Günleri Selçuklu Kongre Merkezi’nde 6 Ekim’de kapılarını açacak. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm kitapseverleri bu kültür şölenine katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin önemli kalemleri okurlarıyla buluşacak

6-15 Ekim tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi’nde 10 gün boyunca Türkiye’nin önemli kalemlerinin okurlarıyla bir araya geleceği Konya Kitap Günleri’nde; konferanslar, imza günleri, yazar buluşmaları, atölye çalışmaları, çok sayıda etkinliğe imza atılacak.

Açılışı 7 Ekim 2023 tarihinde saat 19.00’da Anadolu Oditoryum’da sevilen yazar Hayati İnanç’ın katılımı ile yapılacak 10. Konya Kitap Günleri 10.00-21.00 saatleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.