Başkan Büyükkılıç, Bünyan’da Cumhur İttifakı Açık Hava Toplantısı’na katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan’da gerçekleşen Cumhur İttifakı Açık Hava Toplantısı’na katıldı.

Başkan Büyükkılıç, Bünyan’da Cumhur İttifakı Açık Hava Toplantısı’na katıldı
Yayınlama: 24.01.2024
2
A+
A-

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, açılış konuşması yaparak, 5 yıllık görev süresinin 31 Mart’ta sona ereceğini belirterek, “Alnımız dik, başımızı eğdirmeden harika bir görev yaptık. Bünyan’ı değerli bir noktaya ulaştırdık. Şimdi de Cumhur İttifakı’mızın yeni adayı Selahattin başkanla birlikte Bünyan’ı daha iyi yerlere taşıyacağız.” dedi.

Konuşmasında ‘Bir olacağız, kenetleneceğiz’ diyen Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bundan sonraki süreçte sizlere layık olacak şekilde çalışmalarımızı yaparken, Cumhur İttifakı’mıza bir olarak, iri olarak, diri olarak Kayseri’ye yakışacak, Türkiye’den kendisinden söz ettirecek şekilde desteklerinizi beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Nasıl ki Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bilge devlet adamı Devlet Bahçeli, el ele, gönül gönüle, devletin bekası için bu ülke üzerinde oynanan oyunlara karşı bir oluyorsa, et tırnak şeklinde kenetleniyorsa, biz de beraber olacağız, kenetleneceğiz, onlara layık olmaya çalışacağız. Aynı şekilde 17-0 emanetini götürüp, teslim edeceğiz.”

Büyükkılıç, ‘önce insan’ diyerek hizmet ettiğine vurgu yaparak, “Kimseyi ötekileştirmedim, kimseyi ayrıştırmadım, önce insan dedim. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın dedim, bağrıma bastım, Allah’ın izniyle aksini kimse iddia edemez. Bu günlere geldik. Sayın Cumhurbaşkanımız, bilge lider Sayın Bahçeli’nin de tabi ki tensipleri ile benim ismim Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklandı.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında ‘Bizim başarımız, Kayseri’nin başarısıdır’ diyen Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Başkan Memduh Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Bizim başarımız Kayseri’nin başarısı. Bizim başarımız Bünyan’ımızın başarısı. Pınarbaşı’mız ya da Yahyalı’mız ya da Develi’miz, Sarız’ımız, Sarıoğlan’ımız, Akkışla’mız, Özvatan’ımız, Bünyan’ımız, Felahiye’miz, Talas’ımıza geldik, ardından Tomarza’mıza gittik, Hacılar’ımıza vardık, İncesu’muzu göz ardı etmedik, Yahyalı dedik, Develi dedik, Yeşilhisar dedik el ele, gönül gönüle.''

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ise Cumhur İttifakı için büyükşehir belediyesinde Başkan Memduh Büyükkılıç’a, Bünyan’da Selahattin Metin’e kayıtsız, şartsız, sonuna kadar destek vereceklerini belirtti. 

Bünyan’ın Cumhur İttifakı kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi amblemiyle birlikte seçimlere katılacağını ifade eden Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kayseri Cumhur İttifakı’nın kalesidir dedi Memduh Büyükkılıç başkanım, doğdur. Bünyan da ülkücü hareketin kalesidir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve adayımız Sayın Memduh Büyükkılıç Başkanımız olmak üzere 16 ilçemizde Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç Beyi rekor bir oyla inşallah yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı yağacağız. 16 ilçemizde Cumhur İttifakı’mızın mührünü vurarak, hükümetimizin de desteğiyle ilçelerimize inşallah hizmet yağdırmaya Büyükşehir’in eliyle devam edeceğiz. ”

MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen de seçimde Cumhur İttifakı olarak tüm ilçe belediyelerin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç ile seçimi taçlandıracaklarını, 17-0 yapacaklarını ifade etti.

Bünyan Belediye Başkan Adayı Selahattin Metin ise “Memduh başkanımızdan aldığımız güçle, milletvekillerimizden aldığımız güçle girmedik ev, basmadık toprak bırakmayacağız, Cumhur İttifakı’nın ruhunu anlatacağız.” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.