BİST100 teknik analizi

Son günlerde güçlü pozitif bir seyir izleyen BIST 100 endeksinde dün havanın terse döndüğü görüldü.

BİST100 teknik analizi
Yayınlama: 05.10.2023
1
A+
A-

BIST100

Son günlerde güçlü pozitif bir seyir izleyen BIST 100 endeksinde dün havanın terse döndüğü görüldü.

Sakin açılış sonrasında gün içinde satış baskısının etkisini arttığını gördüğümüz endekste gün boyunca geri çekilme eğilimi etkili oldu ve endeks günü %2.21 oranında değer kaybı ile 8333.14 seviyesinden tamamladı.

Dün etkili olan satışlar sonrasında kısa vade açısından kritik seviye olarak takip ettiğimiz 8403 seviyesinin altına inilmiş olması ve kısa vadeli teknik göstergelerdeki bozulma zayıf görünümü artırıyor. Ayrıca dün yaşanan satışların, endeksin genelinde etkili olmasını da tedirgin edici buluyoruz.

Bu nedenle bugün gerçekleşecek kapanışın önümüzdeki günlere yön vereceğini düşünüyoruz.

Güne hafif tepki alımları ile başlamasını beklediğimiz endekste 8403 seviyesini tekrar ilk direnç noktası olarak takip edeceğiz.

Endekste alım iştahının tekrar güçlenebilmesi için geçtiğimiz haftalarda zirve konumunda olan 8403 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

Aksi halde geri çekilme eğiliminin hızlandığını görebiliriz. Bu nedenle taşınan pozisyonlar açısından hisse bazlı desteklerin yakından takip edilmesini öneriyoruz.

8284 ve 8170 seviyelerini ise kısa vadeli ilk destek noktaları olarak takip edeceğiz. 8170 seviyesi kırılmadıkça geri çekilmeleri düzeltme hareketleri olarak değerlendireceğiz.

Kaynak A1 Capital


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.