BMW hisseleri, güçlü gelen 3. çeyrek satışlarıyla yükseliyor

BMW (BMW) grup olarak bataryalı elektrikli araçlarının satışlarının 2023’ün üçüncü çeyreğinde yıllık %79.6 artışla 93.931 adede yükseldiğini bildirdi.

BMW hisseleri, güçlü gelen 3. çeyrek satışlarıyla yükseliyor
Yayınlama: 10.10.2023
1
A+
A-

Şirket, ayrıca toplam grup satışlarının bu çeyrekte %5.8 ve yılın ilk dokuz ayında %5.1 oranında arttığını belirtildi. Şirketin araç satışlarında benzerlerinden ayrıştığı görülürken  şirket hisseleri dipten toplanma çabasında.

Boeing Co. (BA), bugün yaptığı açıklamada, TAAG Angola Airlines’ın 4 adet geniş gövdeli jet siparişi ile 787 Dreamliner'ı filosuna katacağını söylerken, TAAG Angola Havayolları şu anda beş 777-300ER jet, üç 777-200ER ve yedi 737-700 ile Afrika, Avrupa, Güney Amerika ve Çin'deki 12 noktaya uçuruyor. Boeing, 787 Dreamliner'ın, diğer uçaklara kıyasla yakıt kullanımını ve emisyonları %25 oranında azalttığını kaydetti. Boeing'in Afrika'ya yönelik ticari pazar görünümü, kıtanın önümüzdeki yirmi yılda 1.025 uçağa ihtiyaç duyacağını gösteriyor. Boeing, Afrika hava trafiğindeki genel büyümenin % 7,4 olarak tahmin edildiğini, bunun diğer bölgeler arasında üçüncü en yüksek büyüme olduğunu ve % 6,1'lik küresel ortalama büyümenin üzerinde olduğunu belirtti. Bir süredir petrol fiyatlarının da etkisiyle satış baskısı altında bulunan hisse de diplerden toparlanma çabası izliyoruz.

Merck&Company (MRK), ABD hükümeti, Merck & Co'nun COVID-19 antiviral tedavisi Molnupiravir'in ücretsiz dozlarını önümüzdeki ayın ortasına kadar dağıtmayı bırakacağını ve bunun yerine ticari piyasada satılmasını beklediğini söyledi. Bunun yanında bugün 15'ten fazla kanser türünde onaylanmış dört ilaç ve üç iş sürecine ilişkin yeni verilerin Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği'nde (ESMO) sunulacağını duyurdu. Sunumlar, Merck'in geniş kanser ilaçları portföyünden yeni veya güncellenmiş bulguları içerecek.  Merck'in anti-PD-1 tedavisi olan KEYTRUDA;, Merck'in oral hipoksi ile indüklenebilir faktör-2 alfa (HIF-2a) inhibitörü WELIREG; Eisai ile işbirliği içinde olduğu LENVIMA(lenvatinib),; ve AstraZeneca ile işbirliği içinde LYNPARZA(olaparib). Merck'in kanserin çeşitli evrelerindeki hastaların sonuçlarını iyileştirme konusundaki kararlılığını bu kongrede vurgulamak istiyor. Ek olarak, monoterapi olarak ve KEYTRUDA ile kombinasyon halinde değerlendirilen bir KRAS G12C inhibitörü olan MK-1084 dahil olmak üzere Merck'in çeşitli iş süreçlerinden yeni veriler kongrede paylaşılacak.

Kaynak: Gedik Yatırım


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.