Bursa Erkek Konuk Evi’nde asker eğlencesinin düzenlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Ürünlü’deki Erkek Konuk Evi’nde asker eğlencesinin düzenlendi.

Bursa Erkek Konuk Evi’nde asker eğlencesinin düzenlendi
Yayınlama: 07.10.2023
4
A+
A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Ürünlü’deki Erkek Konuk Evi her sene olduğu gibi bu sene de parçalanmış hayatları sıcak bir yuvada buluşturdu. Üç öğün yemek, 24 saat sıcak su, sürekli sağlık kontrolü gibi imkanların sunulduğu Konuk Evi'nde, bu kez buruk ve düşünce dolu geçen saatler yerini gülen yüzlere ve eğlence dolu anlara bıraktı.

Konuk Evi'nde 2 senedir kalan 30 yaşındaki Turgut Özal Sevinçli, toplumsal hayata tekrar dönebilmek için gerekli mesleki çalışmalara katıldı ve sürekliliği olabilecek düzenli bir işe yönlendirmesi planlandı. Ancak bunun için öncelikle askerlik görevini yerine getirmesi için yönlendirilen Sevinçli, gerekli başvuruları yaptı ve askerlik görev yeri Manisa olarak belirlendi. Bunun üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Şube Müdürlüğü de Turgut Özal Sevinçli için Erkek Konuk Evi'nde asker eğlencesi düzenledi. Eğlence öncesi asker pastası kesilen Sevinç’in daha sonra ellerine de asker kınası yakıldı. Daha sonra Konuk Evi’nin misafirleri davul zurna eşliğinde gönüllerince eğlendi. Askere gidecek olan Sevinç’e tek tek sarılarak helallik alan misafirler, hayata dair sıkıntılarından bir an olsun uzaklaşarak mutluluğun tadını çıkardı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Huzurevi Şube Müdürü Özcan Arslan, sokakta kalan ve gidecek yeri olmayan insanların Büyükşehir Belediyesi’nin Erkek Konuk Evi'nde misafir edildiğini söyledi. Buraya gelenlerin tüm ihtiyaçlarının öğrenilerek karşılandığını ve topluma tekrar kazandırılmaya çalışıldığını söyleyen Arslan, “Askere gidecek olan Turgut Özal Sevinçli, geçmişte sokakta kalmış ve kötü günler geçirmişti. Arkadaşlarımız yoğun bir çaba göstererek kendisini kötü alışkanlıklardan kurtardı. Topluma tekrar kazandırmak için iş görüşmelerine başladık. Ancak her görüşmede öncelikle askerlik görevini yerine getirmesi gerektiği söylendi. Askerliği yapması için kendisiyle görüştük ve kabul etti. Şuan onu askerliğe uğurluyoruz. Askerliği bitirdikten sonra hayata tutunabilmesi için gerekli tüm çabaları sarf edeceğiz. Yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.