Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi

DEREN KOCAMANOĞLU-07.10.2023-HİBYA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü Büyük Kongre’de yeniden AK Parti Genel Başkanlığına seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi
Yayınlama: 07.10.2023
3
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Partimizin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni anlımızın akıyla, partimize yaraşır bir coşkuyla tamamladık. Kongremizin ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Şahsımı bir kez daha genel başkanlık görevine layık gördüğünüz için her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na, Merkez Disiplin Kurulu’na, Demokrasi Hakem Kurulu’na, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu’na, asil ve yedek olarak seçilen tüm arkadaşlarımızı da gönülden tebrik ediyorum. Türkiye Yüzyılı ülküsüyle çıktığımız bu kutlu yolculukta, hepimiz gerçekten çok ağır bir sorumluluk üstlendik. Bir taraftan ülkemizi hedefleriyle buluşturmaya çalışacak, diğer taraftan da vatandaşlarımızın sorunlarına, sıkıntılarına çözüm üreteceğiz.

Bu arada inşallah bugünkü toplantıdan sonra da önümüzdeki hafta içinde Yüksek İstişare Kurulu’nu yine açıklayacağım. Yüksek İstişare Kurulu ile birlikte de zaten bu kurul biliyorsunuz aralıklı olarak daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başkanlık görevi icra etmek olan kardeşlerimizden oluşuyor. Onlarla beraber yedi kişilik bir istişare kurulunu açıklayacak ve bununla beraber ayrıca yolumuza devam edeceğiz.

Terörden savaşa kadar bölgemizde çok ciddi krizler yaşanırken, biz hep birlikte omuz omuza vererek inşallah Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz.

Biz sadece 85 milyonun değil, yönünü ülkemize çevirmiş 100 milyonların da umudu olan bir partiyiz. Biz kendi insanımızla birlikte gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin  de emanetini taşıyoruz. İnşallah her zamankinden daha çok çalışarak, daha fazla koşturarak, daha fazla sayıda gönle girerek mücadelemizi devam ettireceğiz.

CHP zihniyetinin elinde bakımsızlığa, hizmetsizliğe, adeta çürümeye terk edilen illerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmak boynumuzun borcudur. Cumhur İttifakı olarak başta İstanbul, Ankara olmak üzere bu illerimizle birlikte deprem bölgesinin 11 vilayetini de kucaklayacak şekilde büyük oranda büyükşehirlerimizi masaya tam manasıyla yatırıp gece gündüz demeden yoğun bir çalışmayla ‘Durmak yok, yola devam’ diyeceğiz. Zira CHP karanlığının karabasan misali çöktüğü tüm vilayetlerimiz, buralarda yaşayan vatandaşlarımız sabırsızlıkla neyi bekliyor biliyor musunuz? 31 Mart’ı bekliyor.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde elde ettiğimiz kritik başarıyı, 31 Mart’ta tekrarlayarak, yerel yönetimlerde de yeni bir dönemi başlatacağız. Bunun için yapmamız gereken bellidir. Kapısı çalınmadık hane, hali hatırı sorulmadık vatandaş bırakmayacağız.

Kardeşlerim, tevazudan taviz vermeyeceğiz. Zira AK Parti’nin mensupları, tevazu ehlidir.

Kibre kesinlikle kapılmayacak, hangi görüşten, hangi kökenden olursa olsun vatandaşlarımıza karşı her zaman tevazu ile yaklaşacağız. Muhalefetin bizi bölmesine, aramıza nifak tohumları ekmesine, bizi kendi sığ gündemiyle oyalamasına izin fırsat vermeyeceğiz.

 Sizlerden davamıza, partimize ve ittifakımıza sahip çıkmanızı bekliyorum. Sizlerden omuzlarınızdaki ağır yükün bilinciyle gece gündüz çalışmanızı istirham ediyorum. Sizlerden evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras olan Türkiye Yüzyılı’nın inşasının tüm kuvvetinizle omuz vermenizi rica ediyorum. Sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum.

Biz bu seçimde de farklı bir uygulama yapıyoruz. Parlamentoyu çalışmalarımızın içerisinde hemen hemen hiç değerlendirmedik. Yeni, geniş, kapsamlı bir ekiple partimiz teşkilatını oluşturduk. İstedik ki çok daha farklı bir çalışma ekibiyle parti teşkilatını oluşturalım. Yayılmacı bir yapımız olsun ve onlarla çalışmamızı sürdürelim. Rabbime şahsıma sizler gibi yol ve dava arkadaşları bahşettiği için hamd ediyorum. Her birinize sabrınız, vefanız ve aşkınız için teşekkür ediyorum. Bize inandığınız ve güvendiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum.”


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.