Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar belli oldu

Cumhuriyet’in 100. yılında “Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar”ı belirlemek amacıyla yapılan araştırma sonuçlandı. Türkiye temsili 26 ilde 1067 kişiyle gerçekleştirilen araştırmada öne çıkan markalar beratlarını 6 Ekim Cuma günü Divan Kuruçeşme’de gerçekleşen Cumhuriyet Balosu’nda aldı.

Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar belli oldu
Yayınlama: 09.10.2023
33
A+
A-

Marketing Türkiye’nin, Aksoy Araştırma iş birliği ve Deloitte Türkiye uzmanlığıyla Cumhuriyetin 100. yılını iş dünyasının tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte kutlamayı amaçlayarak başlattığı “Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar” araştırması sonuçlandı. Halkın oylarıyla belirlenen “Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar”a 6 Ekim’de Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilen “Cumhuriyet Balosu”nda beratları takdim edildi. Cumhuriyet’imizin kuruluş değerlerinin günümüz Türkiye’sinde bulduğu karşılığın tespit edilmesi ve kavramların geçmişten bugüne hizalanması için tasarlanan iki aşamalı araştırmanın sonuçları, halkın cumhuriyetin karakteri olarak tanımladığı 11 değeri ortaya koyarken bu değerleri taşıyan markaları da gözler önüne serdi.

Türkiye temsili 26 ilde cinsiyet, yaş, sosyoekonomik statü ve bölge dağılımı kotasıyla Mayıs 2023’te gerçekleştirilen çalışmaya 1067 kişi katıldı. Araştırmaya katılanların “Cumhuriyet değerleri nelerdir?” sorusuna verdiği yanıtlar, değerlerin muhataplarındaki derinlikli anlamını da ortaya koydu. Birbirini tamamlayan kavramların konsolide edilebilirliği yine bir araştırmayla sorgulandı ve 11 özgün değerin ortaya çıktığı görüldü. Çalışmada farklı sektörlerden kurumlar yerli, yabancı ya da çok uluslu ayrımı gözetilmeksizin öne çıkanlar olarak listelendi.

Araştırma sonucuna göre Cumhuriyetimizin 100. yılında kamuoyunun zihninde yer edinen 11 değer şöyle sıralanmıştı: Yenilikçi, Umut Veren, Özgürlükçü, Kurumsal, Bağımsızlığı Savunan, Fırsat Eşitliğinden Yana, İnsana Yatırım Yapan, Dayanışmacı, Geleceği Yakalayan, Devrimci ve Özgün…

“100. Yıl Cumhuriyet Balosu” Divan Grup’un ev sahipliğinde gerçekleşirken, İş Sanat’ın katkılarıyla tasarlanan gecede cumhuriyetin birinci asrı coşkuyla kutlandı. Yapı Kredi ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Teknosa, Kiğılı, Karaca, Mey Diageo, MMA, Vestel, Vodafone Türkiye, Tooken Agency, Haus İstanbul, Artı İletişim Yönetimi ve Digital Panorama da etkinliğin destekçileri arasında yer aldı.

 

Halkın oylarıyla belirlenen Cumhuriyet Değerlerini Taşıyan Markalar

Liste alfabetik olarak sıralanmıştır*

Akbank
Anadolu Sigorta
Arçelik
Aselsan
Baykar
Beko
BİM
Boyner
CarrefourSA
Coca-Cola
DeFacto
Doğuş Holding
Eczacıbaşı
ETİ
FLO
Garanti BBVA
Getir
Halk Bankası
Hepsiburada
Karaca
Kiğılı
Koç Holding
Koton
LC Waikiki
Mavi
Migros
Nestlé Türkiye
Opet
Oyak Holding
P&G Türkiye
Philips
Pınar
Sabancı Holding
Shell
Sütaş
TAT
THY
TOGG
Trendyol
Turkcell
Tüpraş
Türk Telekom
Türkiye İş Bankası
Unilever Türkiye
Ülker
VakıfBank
Vestel
Vodafone Türkiye
Yapı Kredi Bankası
Ziraat Bankası
Zorlu Holding


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.