Davutoğlu: “İşçinin, emeklinin, çiftçinin cebinden faizcilere kaynak aktarıldı”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, “İşçinin, emeklinin, çiftçinin cebinden kur korumalı mevduat adı altında faizcilere kaynak aktarıldı.” dedi.

Davutoğlu: “İşçinin, emeklinin, çiftçinin cebinden faizcilere kaynak aktarıldı”
Yayınlama: 04.10.2023
5
A+
A-

Davutoğlu, yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Cumhuriyetimizin 100. yılının ayının içindeyiz, hep beraber bir muhasebe vakti. Cumhuriyetimiz ya ikinci yüzyılına daha kendinden emin, insan onuruna yakışır, hukuk ve ahlak değerlerine dayalı bir sistemle girecek ya da ahlaki yozlaşmanın toplumumuzu ve devlet yapılarımızı ahtapot gibi sardığı bir kabus dönemine gireceğiz.” dedi.

Gelecek-Saadet Meclis Grubu’nun ilk günden itibaren TBMM’nin iklimini değiştirdiğini söyleyen Davutoğlu, “Artık Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütün bu değerlerin savunucusu omuz omuza vermiş yiğit 20 kardeşimiz var, biz onlara güveniyoruz ve önümüzdeki yasama döneminin onlar tarafından şekilleneceğine inancımız tamdır. Biz onlara nasıl güveniyorsak, birileri de onlardan çekiniyor.” diye konuştu.

Davutoğlu, “Şu anda Türkiye, gelir adaletinde dünyanın en kötü ülkelerinden biridir, açın istatistiklere bakın.” diyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“En üst yüzde 1, toplam milli gelirin yüzde 41’ini alıyor arkadaşlar, yani 850 bin kişi yüzde 41 alıyor, geri kalan 84 milyon 150 bin kişi geri kalan yüzde 60’ı paylaşıyor. En üst tabakadaki yüzde 10, gelirin yüzde 71’ini alıyor, yani 8,5 milyon kişi gelirin yüzde 71’ini alıyor, geri kalan 78 milyon kişi de geri kalanını paylaşıyor. Bu kadar kötü bir gelir adaletine nasıl gelindi, çünkü vahşi bir servet transferi yapılıyor. İşçinin, emeklinin, çiftçinin cebinden kur korumalı mevduat adı altında faizcilere kaynak aktarıldı.”

İmam hatip liselerinin Türkiye’de ahlakı, maneviyatı yüceltmek için bir neslin gece gündüz gayretleriyle kurulduğunu kaydeden Davutoğlu, “Benim babam rahmetli de imam hatibe öğrenci toplamak için çaba sarf ederken bir trafik kazasında kalp krizi geçirerek o yolda vefat etti. Bana bir baba emanetidir imam hatiplerin onuru, imam hatiplerin ahlakı, imam hatiplerin maneviyatı. Bir imam hatipte hem de pilot bir imam hatipte son derece çirkin bir manzara yaşandı. Bu manzarayı tasvir etmek istemem, gördüğüm anda tüylerim diken diken oldu. Atatürk’e hakaret ötesinde bir tarihi şahsiyete herhangi bir başka resim veya kağıt olsaydı da veya resim olsaydı da yüreğim yanardı emin olun yüreğim. Ama bugünkü iktidar çoğu imam hatip mezunu olan bugünkü Cumhurbaşkanımızdan başlayarak iktidar şu soruyu sormuyor kendine arkadaşlar sormadı.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, “Son günlerde yine bu pelikan çetesi kendi etraflarında çıkardıkları bir takım fitneler yetmiyormuş gibi ortalığa fitne saçmaya çalışıyorlar. Bilsinler ve yürekleri titresin korksun, artık hiçbir çıkara boyun eğmeyen, hiçbir şantaja pes demeyen, hiç kimse karşısında eğilmeyen 20 yiğit insan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndadır. Birileri mal, mülk … gençlik yıllarının ideallerini satmış olabilir, birileri yakınlarını zengin etmek için milletin malına tasallut etmiş olabilir, birileri dış mihraklar dedikleri çetelerle iş birliği yapmış olabilir. Ama bu temiz insanlar, bu sadece alnı değil, yüreğiyle, vicdanıyla, secdeye giden bu temiz insanlar milletin hukukunu çiğneyenlere asla taviz vermeyecek, yürüttükleri mücadelede bir saniye dahi tereddüt etmeyeceklerdir.” şeklinde konuştu.


SANAYİ HABER AJANSI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.